2022 05 18

Rytų konferencijos finalo starte – J.Butlerio šou ir „Heat“ pergalė

NBA konferencijų finalai prasideda. Pirmosios į kovą stojo Rytų komandos. „Miami Heat“ savo aikštėje 118:107 (25:28, 29:34, 39:14, 25:31) pranoko „Boston Celtics“ ekipą ir serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 1-0.
Jimmy Butleris
Jimmy Butleris / „Scanpix“ nuotr.

Bostonas geriau pradėjo rungtynes ir įpusėjus mačui turėjo net dviženklį pranašumą (47:34), tačiau po pertraukos viskas pasikeitė iš esmės.

Jimmy Butleris iniciajavo spurtą 22:4 ir „Heat“ tvirtai perėmė iniciatyvą.

Trečią kėlinį šeimininkai laimėjo 39:14 ir ši atkarpa tapo lemiama.

Per šį kėlinį J.Butleris surinko net 17 taškų ir atsitiesti „Celtics“ jau neįstengė.

Iš viso „Heat“ lyderis per 41 minutę pelnė 41 tašką (12/17 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 17/18 baudų), atkovojo 9 ir perėmė 4 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei blokavo 3 metimus.

Bostono ekipos gretose su 29 taškais išsiskyrė Jaysonas Tatumas.

Antrosios serijos rungtynės vėl bus žaidžiamos Majamyje.

„Heat“: Jimmy Butleris 41 (9 atk. kam.), Tyleris Herro 18, Gabe'as Vincentas 17, Maxas Strusas 11, Bamas Adebayo 10.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 29 (8 atk. kam., 6 rez. perd., 4 per. kam., 7 kld.), Jaylenas Brownas 24 (10 atk. kam.), Robertas Williamsas (9 atk. kam.) ir Paytonas Pritchardas – po 18.