2015 12 20

Solidus Donato Motiejūno žaidimas padėjo „Rockets“ laimėti antrą iš eilės dvikovą namuose

Dwightas Howardas sužaidė vienas geriausių sezono rungtynių ir vedė „Houston Rockets“ (14/14) komandą į pergalę. Teksaso komanda namuose 107:97 (38:17, 19:29, 26:25, 24:26) susitvarkė su „Los Angeles Clippers“ (16/12).
Donatas Motiejūnas
Donatas Motiejūnas / „Scanpix“ nuotr.

Tai buvo antroji „raketų“ pergalė savoje aikštėje iš eilės.

Mačo kontrolė beveik visą laiką buvo šeimininkų rankose. Pirmoje pusėje Hiustono krepšininkai buvo įgiję net 26 taškų panašumą, tačiau varžovams iš Los Andželo po didžiosios pertraukos pavyko deficitą aptirpdyti.

Visgi lemiamą ketvirtį šeimininkai pradėjo spurtu 8:2 bei padidino atotrūkį iki 91:73 ir viskas šiose rungtynėse tapo aišku.

Paskutinėmis minutėmis, matydami, kad dvikovos baigtis jau nulemta, abiejų ekipų treneriai į aikštę pradėjo leisti atsarginius krepšininkus.

Tvirtas ramstis „Rockets“ buvo jos lyderis Dwightas Howardas. Aukštaūgis šiame mače surinko 26 taškus ir atkovojo 14 kamuolių.

Gana solidžias rungtynes sužaidė ir lietuvis Donatas Motiejūnas. Po traumos atsigaunančiam lietuviui treneris šiame mače suteikė nemažai minučių – net 20.

Puolėjas žaidė beveik visą ketvirtą kėlinį ir pelnė 10 taškų, atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, bet kartą suklydo ir 5 sykius prasižengė.

Šeimininkų raktas į pergalę šiame mače buvo ryškiai laimėta kova dėl atšokusių kamuolių – 55:38. Taip pat „raketos“ kur kas geriau ir energingiau žaidė po krepšiu. Iš po krepšio Hiustono krepšininkai surinko 50 taškų, kai jų varžovai – tik 36.

„Rockets“: Dwightas Howardas 22 taškai (8/11 dvit., 6/16 baud., 14 atk. kam.), Jamesas Hardenas 18 (11 rez. perd.), Trevoras Ariza 17, Marcusas Thorntonas 11, Donatas Motiejūnas 10,  Terrence‘as Jonesas 8.

„Clippers“: Blake‘as Griffinas 22 (9/13 dvit., 4/5 baud., 8 atk. kam.), J.J.Redickas 19, DeAndre Jordanas 16, Chrisas Paulas 12 (10 rez. perd., 7 per. kam.), Pablo Prigioni ir Joshas Smithas po 6.