2018 04 04

Solidžių Jono Valančiūno skaičių LeBrono tvirtovėje neužteko

NBA Rytų konferencijos titanų mūšyje Jonas Valančiūnas buvo efektyvus, bet nenaudojamas ketvirtajame kėlinyje.
LeBronas Jamesas ir Jonas Valančiūnas
LeBronas Jamesas ir Jonas Valančiūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Lietuvis lemiamomis minutėmis nuo atsarginių suolo regėjo „Toronto Raptors“ pralaimėjimą „Cleveland Cavaliers“ krepšininkams 106:112 (24:28, 28:32, 26:26, 28:26).

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje LeBronas išsirangė po „Raptors“ krepšiu ir, užriaumojęs priešais pat svečių suolą po dvitaškio su pražanga, skelbė Toronto komandai galą.

27 taškais, 10 atkovotų kamuolių ir 6 rezultatyviais perdavimais jis bandė parodyti, kas čia karalius Rytuose.

Tai buvo antra „Cavaliers“ pergalė prieš „Raptors“ per dvi pastarąsias savaites.

LeBronui tai buvo jau 942-osios rungtynės NBA, kuriose jis perkopė 20 pelnytų taškų. Šiuo skaičiumi jis aplenkė Kobe Bryantą ir yra trečias lygos istorijoje.

Netrukus „Raptors“ laukia dar vienas lyderių susirėmimas. Trečiadienį Toronto ekipa namie priims antroje vietoje žengiančius „Boston Celtics“.

Nepaisant pralaimėjimo, „Raptors“ vis dar laikosi Rytų konferencijos viršūnėje ir nuo artimiausio persekiotojo „Celtics“ yra atitrūkę 2 pergalėmis. Iki reguliariojo sezono finišo liko 5 susitikimai.

„Mums tai išeis į naudą. Pernai sezoną baigėme prieš komandas, kurias nesunkiai nugalėjome 15–20 taškų skirtumu. Dabar tokie mūšiai geriau paruoš mus atkrintamosioms“, – tikino „Raptors“ treneris Dwane'as Casey.

„Cavaliers“ šįkart turėjo daugiau sveikų žaidėjų nei kovo 17-ąją, bet vis dar pritrūko pagrindinio įžaidėjo George'o Hillo.

Bet ir be jo „Cavs“ pradėjo rungtynes 5 tritaškiais per 4 minutes ir iki pertraukos susikrovė 16 taškų persvarą 56:40. To užteko, kad šeimininkai per likusią mačo dalį nebeprisileistų „Raptors“ per arti ir išsaugotų pergalę.

J.Valančiūnas per 22 minutes pelnė 17 taškų (8/14 dvit., 0/1 trit., 1/1 baud.), atkovojo 10 kamuolių, atliko rezultatyvų perdavimą, sykį suklydo.

Ketvirtajame kėlinyje jis neberungtyniavo, nes „Raptors“ bandė prilygti judriam „Cavaliers“ penketui.

Nepaisant solidžių skaičių, J.Valančiūnui būnant aikštėje, „Cavaliers“ pelnė 10 taškų daugiau nei „Raptors“.

Torontui ypač trūko pagrindinio įžaidėjo Kyle'o Lowry, kuris per 29 minutes pasižymėjo vos 5 taškais ir pataikė tik 2 metimus iš 11.

„Raptors“: D.DeRozanas 19, J.Valančiūnas 17 (10 kam.), S.Ibaka 16 (12 kam.), P.Siakamas 10.

„Cavaliers“: L.Jamesas 27 (10 kam.), J.Calderonas 19, K.Love'as 18 (15 kam.), R.Hoodas 17.