2018 04 12

Skausmo riksmu išgąsdinęs J.Valančiūnas sužinojo pirmąjį atkrintamųjų varžybų varžovą

Jonui Valančiūnui paskutinis NBA reguliariojo sezono mačas suteikė nemažai skausmo. Ir dėl užgautos alkūnės, ir dėl pralaimėjimo po pratęsimo 109:116 (29:27, 24:20 25:24, 27:34, 4:11).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“ nuotr.

Tai buvo daug skausmo pareikalavęs metimas trečiojo kėlinio pradžioje.

Išmetęs sudėtingą dvitaškį per Hassaną Whiteside'ą, lietuvis net suriko. Netrukus jis vėluodamas grįžo į gynybą ir kratė skaudančią ranką.

Tokį vaizdą paskutinėse NBA reguliariojo sezono rungtynėse prieš pat atkrintamąsias norisi matyti mažiausiai. Tačiau, laimei, nieko rimto nenutiko.

Atrodo, J.Valančiūnas nukratė tą skausmą ir galėjo tęsti susitikimą. Bet ir su vidurio puolėjo pagalba „Raptors“ krito po pratęsimo.

J.Valančiūnas ant parketo praleido 24 minutes, įmetė 12 taškų (5/7 dvit., 0/2 trit., 2/2 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 3 metimus, suklydo 2 ir prasižengė 1 kartą.

Centrą puikiai pavadavo austras Jakobas Poeltlas, pelnęs 16 taškų ir atkovojęs 12 kamuolių. Vienas jų išplėšė „Raptors“ pratęsimą – paskutinėmis ketvirtojo kėlinio sekundėmis austras pasaugojo netaiklų komandos draugo metimą ir lyg tinklinyje pamušė kamuolį į krepšį.

Tiesa, pratęsime „Heat“ įrodė savo pranašumą. Juos į pergalę vedė komandinis žaidimas. Net 8 Majamio ekipos žaidėjai pelnė dviženklį taškų skaičių.

Iš šios grupelės išsiskyrė Wayne'as Ellingtonas, sužaidęs rezultatyviausią sezono mačą – pelnė 32 taškus. Net aštuonis tritaškius įraitęs snaiperis iš viso šį sezoną pataikė 227 tolimus metimus ir pasiekė „Heat“ per vieną sezoną įmestų tritaškių rekordą.

Toronto vedliu šiame mače buvo Kyle'as Lowry, likęs per plauką nuo trigubo dublio – 28 taškai, 10 atkovotų kamuolių ir 9 rezultatyvūs perdavimai.

Beje, „Raptors“ nesiruošė ilsinti pagrindinių žaidėjų, nors šis susitikimas jiems neturėjo jokios reikšmės. Atrodo, Torontas trūks plyš norėjo pratęsti klubo per vieną sezoną pasiektų pergalių rekordą iki 60-ies.

Su 59 pergalėmis ir 23 pralaimėjimais „Raptors“ triumfavo Rytų konferencijoje.

Pirmajame NBA atkrintamųjų varžybų etape Torontas sutiks „Washington Wizards“. Antrajame grėstų potenciali akistata su Domanto Sabonio „Indiana Pacers“ arba, labiausiai tikėtina, LeBrono Jameso „Cleveland Cavaliers“.

Šeštą vietą Rytuose užėmę „Heat“ susitiks su „Philadelphia 76ers“.

„Raptors“: K.Lowry 28 (10 kam., 9 perd.), D.DeRozanas 19, J.Poeltlas 16 (12 kam.), J.Valančiūnas 12.

„Heat“: W.Ellingtonas 32, J.Johnsonas, T.Johnsonas, K.Olynykas, J.Winslow ir D.Wade'as po 11.