2022 05 14

Titanų kautynės: net ir Giannį pranokęs J.Tatumas išplėšė Bostonui lemiamą mačą

„Boston Celtics“ atsisako pasiduoti. Beveik pusšimtį taškų pelnęs Jaysonas Tatumas pranoko net ir dar vieną fenomenalų pasirodymą surengusį Giannį Antetokounmpo, o „keltai“ svečiuose 108:95 (28:26, 25:17, 29:27, 26:25) patiesė „Milwaukee Bucks“ bei išplėšė lemiamas septintąsias Rytų konferencijos pusfinalio rungtynes. Serijos iki keturių pergalių rezultatas dabar lygus – 3-3.
Jaysonas Tatumas
Jaysonas Tatumas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Celtics“ toną rungtynėms uždavė jau pirmosiomis minutėmis, kai pataikė penkis tritaškius ir šovė į priekį 15:6, bet įspūdingai žaidusio ir vien pirmą kėlinį 17 taškų pelniusio Giannio Antetokounmpo vedami „Bucks“ greitai atsitiesė ir po spurto 16:2 jau pirmavo 22:17. Tiesa, „Celtics“ vis tiek laimėjo pirmąjį kėlinį 28:26.

Antrame kėlinyje Bostonas nenustojo svaidyti tritaškių ir po aštuonių iš eilės pelnytų taškų susikrovė dviženklę persvarą (40:30). Įpusėjus rungtynėms „Celtics“ jau buvo pataikę 11 tolimų metimų ir pirmavo 53:43.

Bostono klubas galingai pradėjo ir antrąją rungtynių pusę. Po septynių iš eilės Jayleno Browno taškų „Celtics“ atitrūko net 68:50.

Giannio vedami „Bucks“ buvo sumažinę skirtumą iki vienženklio (62:70), tačiau įspūdingai kėlinį „uždaręs“ Jaysonas Tatumas leido „Celtics“ prieš lemiamas 12 minučių pirmauti 82:70.

Bet čempionai nebuvo linkę sudėti ginklų. Spurtas 11:1 leido „Bucks“ po G.Antetokounmpo tritaškio atsilikti jau tik keturiais taškais – 81:85.

Vis dėlto „Celtics“ atsilaikė. Dieviškai rungtyniavęs J.Tatumas ir J.Brownas pataikė po tritaškį, Marcusas Smartas pridėjo tolimą dvitaškį ir svečių pranašumas vėl išaugo iki dviženklio – 100:87. Per likusį laiką Milvokis atsitiesti jau nesugebėjo.

„Celtics“ į pergalę vedė neįtikėtinai rungtyniavęs J.Tatumas. Puolėjas žaidė beveik 43 minutes, per kurias pelnė net 46 taškus (10/17 dvit., 7/15 trit., 5/7 baud.), atkovojo 9 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

24-erių Bostono vedliui pritrūko vos taško, kad pakartotų Samui Jonesui priklausantį „Celtics“ rezultatyvumo rekordą rungtynėse, kurios komandai galėjo būti paskutinės sezone.

Jei Milvokio aikštės pusėje dominavo J.Tatumas, tai kitame aikštės gale dar kartą fantastiškai rungtyniavo G.Antetokounmpo.

Graikas per 41 minutę įmetė net 44 taškus (12/27 dvit., 2/3 trit., 14/15 baud.), atkovojo 20 kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir blokavo 2 metimus.

Giannis tapo pirmu žaidėju nuo Shaquille'o O'Nealo, atkrintamųjų rungtynėse pelniusiu bent 40 taškų ir atkovojusiu bent 20 kamuolių. Legendinis Shaqas tokią statistinę eilutę užfiksavo 2001 metais.

G.Antetokounmpo jau trečiose iš šešerių šios serijos rungtynių pelno bent 40 taškų. Tą be jo NBA istorijoje yra padarę vos trys krepšininkai.

Lemiamos septintosios serijos rungtynės bus žaidžiamos lietuviams patogiu metu – sekmadienį 22.30 val.

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 44 (12/27 dvit., 14/15 baud., 20 atk. kam., 6 rez. perd.), Jrue Holiday 17 (3/10 trit.), Patas Connaughtonas 14.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 46 (10/17 dvit., 7/15 trit., 9 atk. kam.), Jaylenas Brownas 22 (4/7 trit.), Marcusas Smartas 21 (5/9 trit., 7 rez. perd.).

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams