2021 05 09

Trigubą dublį surinkusio D.Sabonio ekipą pražudė visų laikų rekordą pakartojęs R.Westbrookas

Domantas Sabonis surengė vieną įspūdingiausių sezono pasirodymų ir surinko galingą trigubą dublį, tačiau net ir toks lietuvio pasirodymas nublanko prieš visas prožektorių šviesas į save dar kartą atsukusį „burtininką“ Russellą Westbrooką, kuris pakartojo visų laikų rekordą. Įžaidėjo vedama „Washington Wizards“ (32-36) svečiuose po pratęsimo 133:132 (33:32, 30:30, 29:39, 32:23, 9:8) palaužė „Indiana Pacers“ (31-36).
Domantas Sabonis bei Russellas Westbrookas su Bradley Bealu
Domantas Sabonis bei Russellas Westbrookas su Bradley Bealu / 15min montažas / Scanpix nuotr.

Tai buvo Rytų konferencijos turnyro lentelės kaimynių mūšis. Po šių rungtynių „Wizards“ rikiuojasi laipteliu aukščiau už „Pacers“, tačiau pastarieji pergalėmis dar gali prisivyti savo varžovus.

Permainingose rungtynėse Indianapolio ekipa puikiai pradėjo antrąją mačo dalį – spurtas trečiojo kėlinio pradžioje leido susikrauti rekordinę 9 taškų persvarą (78:69) ir nors „burtininkai“ greitai varžovus prisivijo iki minimumo, Nate'o Bjorkgreno auklėtiniai dar kartą įjungė aukštesnę pavarą bei kontroliavo žaidimą maždaug iki ketvirtojo kėlinio vidurio.

Ketvirčio pabaigoje „Pacers“ sunkiai rinko taškus ir vienu momentu po R.Westbrooko dvitaškio netgi atsidūrė besivejančios vaidmenyje (122:124), tačiau pratęsimą jiems garantavo Cariso LeVerto prasiveržimas likus 13-ai sekundžių (124:124).

Papildomoje 5 minučių atkarpoje „Pacers“ šansai laimėti išaugo, mat visą pusšimtį taškų per pagrindinį laiką įmetęs Bradley Bealas patyrė pakinklinės sausgyslės traumą ir rungtynių tęsti nebegalėjo.

Tačiau visą puolimo naštą ant savo pečių net nedvejodamas persimetė R.Westbrookas, kuriam ir buvo patikėta paskutinė ataka „Wizards“ atsiliekant rezultatu 131:132.

Įžaidėjo metimą blokavo Justinas Holiday, tačiau kamuolį puolime sugriebė Danielis Gaffordas ir svečiai turėjo paskutinę galimybę išplėšti pergalę.

Po minutės pertraukėlės R.Westbrookas išprovokavo C.LeVerto pražangą ir nors šiame sezone nuo baudų metimo linijos atakuoja vos 63,9 proc. taiklumu (blogiausiai karjeroje), šaltakraujiškai realizavo baudų metimus, o kitoje atakoje dar spėjo blokuoti C.LeVerto paskutinį tritaškį.

„Burtininkų“ didvyriui šios rungtynės tapo ypatingomis. Tai buvo jau 181-asis trigubas dublis gynėjo karjeroje, o pagal šį rodiklį jis pasivijo visų laikų rekordininką Oscarą Roberstoną, kurio rekordas gyvuoja dar nuo 1961-1962 metų sezono.

R.Westbrookas į „Pacers“ krepšį suvertė 33 taškus (11/26 met., 8/9 baud.), atkovojo net 19 kamuolių, atliko 15 rezultatyvių perdavimų, 1 kamuolį perėmė ir 2 sykius blokavo metimą.

Pakeisti NBA istoriją R.Westbrookas galės pirmadienį, kuomet jo ekipa susigrums su „Atlanta Hawks“.

Įkandin NBA superžvaigždei šiame mače žygiavo ir lietuvis Domantas Sabonis, rungtynes baigęs taip pat su trigubu dubliu. Aukštaūgis pelnė 30 taškų (12/21 met., 6/7 baud.), atkovojo 13 kamuolių, atliko 13 rezultatyvių perdavimų ir 3 kamuolius perėmė.

Lietuviui tai buvo aštuntasis trigubas dublis šiame sezone. Palyginimui, šiemet R.Westbrooko sąskaitoje net 34 trigubi dubliai.

Netoli trigubo dublio buvo ir dar vienas „Pacers“ narys – C.LeVertas. Gynėjas mačą baigė su 35 taškais, 14 atkovotų kamuolių ir 8 rezultatyviais perdavimais.

„Indiana Pacers“: Carisas LeVertas 35 (14 atk. kam., 8 rez. perd.), Domantas Sabonis 30 (13 atk. kam., 13 rez. perd.), Edmondas Sumneris 13, Oshae Brissettas 12, Dougas McDermottas 11.

„Washington Wizards“: Bradley Bealas 50, Russellas Westbrookas 33 (19 atk. kam., 15 rez. perd.), Rui Hachimura 13, Davis Bertans 10.