2019 04 24

Trijų NBA lietuvių klubas – ant kito etapo slenksčio, D.Motiejūnas – ant prarajos ribos

Trijų NBA lietuvių klubas priartėjo prie kito atkrintamųjų varžybų etapo, Donatas Motiejūnas – prie sezono pabaigos. Artūro Karnišovo, Tomo Balčėčio ir Martyno Pociaus „Denver Nuggets“ 108:90 (26:19, 27:23, 32:21, 23:27) pranoko „San Antonio Spurs“ ir Vakarų konferencijos ketvirtfinalio serijoje iki keturių pergalių pirmauja 3-2.
Greggas Popovichius
Greggas Popovichius / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Likus žaisti šešias minutes iki rungtynių pabaigos Donatas Motiejūnas žengė ant parketo. Tačiau tai nieko gero nereiškė „Spurs“ komandai.

Greggas Popovichius iki tol taip ir nebeprikėlė San Antonijaus komandos, kurią bloškė ant žemės Nikola Jokičiaus ir kitų „Nuggets“ krepšininkų smūgiai.

Nuo pirmųjų minučių iniciatyvą laikęs Denverio klubas trečiojo kėlinio pabaigoje dviem N.Jokičiaus tritaškiais per paskutinę 39 sekundžių atkarpą įgijo 22 taškų pranašumą (85:63).

Popas prabėgus vos 22 ketvirtojo kėlinio sekundėms vėl šaukė minutės pertraukėlę, kai Malikas Beasley pradėjo lemiamą ketvirtį dar vienu stingdančiu tritaškiu (88:63).

Garsusis NBA specialistas net neišnaudojo visos minutės pertraukėlės ir paleido savo auklėtinius anksčiau laiko stebėti šokėjų pasirodymo. Bet G.Popovichiaus žinutės nebekeitė situacijos ant parketo.

Net septyni „Nuggets“ žaidėjai pelnė dviženklį taškų skaičių, o šeimininkai pataikė 14 tolimų metimų iš 33 (40,6 proc.).

Kad viskas bus kitaip nei anksčiau, jau parodė pirmasis kėlinys. „Nuggets“ jį laimėjo 26:19, nors anksčiau visus keturis pirmuosius kėlinius serijoje pralaimėjo vid. 8 taškų skirtumu.

„Buvome agresyvūs. Daug klydome pirmajame kėlinyje, bet buvome agresyvūs ir ta energija mus lydėjo viso mačo metu, – po pergalės kalbėjo N.Jokičius. – Mūsų gynyba buvo visos komandos nuopelnas. Kaip ir mano metimai. Komandos draugai mane atrado ir leido įmesti metimus. Gera susigrąžinti namų aikštės pranašumą. Dėl to mes kovojome visą sezoną.“

Jamalas Murray nugalėtojams pelnė 23 taškus ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus, Willas Bartonas pridėjo 17, Nikola Jokičius surinko 16 taškų, 11 atkovotų kamuolių ir 8 rezultatyvius perdavimus, Garry Harrisas įmetė 15, Paulas Millsapas – 14 taškų.

Pralaimėjusiems LaMarcusas Aldridge'as (10 kam.) ir DeMaras DeRozanas surinko po 17, Jakobas Poeltlis ir Derrickas White'as – po 12 taškų.

6 minutes ant parketo praleidęs D.Motiejūnas įmetė 2 taškus (1/2 dvit., 0/1 trit.), atkovojo 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, o jam būnant aikštėje, paskutinę šešių minučių atkarpą „Spurs“ laimėjo 6 taškais.

Šeštosios serijos rungtynės vyks San Antonijuje, naktį iš ketvirtadienio į penktadienį Lietuvos laiku.