2017 12 18

Vienas lyderių: didžiulis Domanto Sabonio indėlis į pergalę – su asmeniniu rekordu

„Brooklyn Nets“ gynėjas Joe Harrisas ambicingai kilo virš lanko ir ruošėsi sugrūsti kamuolį iš viršaus, kai ore sutiko netikėtą pasipriešinimą. Paskutinę akimirką kamuolį lauk tėškė Domantas Sabonis, išdygęs iš baudos aikštelės. 21-erių puolėjas po krepšiu dirbo kaip malūnas ir rekordiniu tempu nutraukė priešininkų atakas, o „Indiana Pacers“ 109:97 nukovė Bruklino komandą.
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Suprasti akimirksniu

• „Pacers“ nugalėjo „Nets“ 109:97.
  • D.Sabonis pelnė 17 taškų ir buvo antras rezultatyviausias komandoje.
  • Lietuvis blokavo 3 metimus ir pasiekė asmeninį karjeros rekordą.
  • „Pacers“ Rytuose žengia penktoje vietoje.

Per savo karjerą D.Sabonis dar nebuvo toks agresyvus savoje aikštės pusėje.

211 cm ūgio lietuvis blokavo net 3 priešininkų metimus ir pasiekė asmeninį karjeros NBA rekordą.

Per 26 rungtynes šį sezoną iki dvikovos Brukline Domantas blokuodavo vid. vos 0,26 kamuolio.

Atrodo, kad blokuodamas metimus D.Sabonis prasirėžė pirštą.

„Tai tik dar vienas įbrėžimas – nieko rimto“, – šypsojosi aukštaūgis.

Bet D.Sabonis įnešė svarų indėlį ne tik savoje aikštės pusėje. Jo žaidimo kibirkštis antrajame kėlinyje leido „Pacers“ atitrūkti dviženkliu skirtumu.

Dar iki pertraukos Domantas surinko 11 taškų ir padėjo atitrūkti 59:48.

„Mes labai gerai dalijamės kamuoliu“, – po dviejų kėlinių sakė D.Sabonis.

Rungtynes jis baigė su 17 taškų per 21 minutę (7/13 dvit., 3/4 baud.), 8 atkovotais kamuoliais, rezultatyviu perdavimu, 3 blokais, 3 klaidomis ir 4 pražangomis.

„Šiandien mes turime pranašumą po krepšiu, todėl visi aukštaūgiai darbuojasi“, – sėkmingą savo žaidimą paaiškino D.Sabonis.

Tai buvo 10 kartas šį sezoną, kai D.Sabonis pelnė mažiausiai 15 taškų. Palyginimui, tokių rungtynių debiutinį sezoną NBA jis turėjo tik dvejas.

Jis buvo antra ryškiausia figūra Indianos komandoje. Lyderio vaidmenį vėl atliko nuostabų sezoną žaidžiantis Victoras Oladipo, šįkart pelnęs 26 taškus ir inicijavęs puikias atkarpas antrojo kėlinio pabaigoje ir ketvirtojo pradžioje, kai „Nets“ bandė sugrąžinti intrigą.

„Tai žmogus, kurį bandysime paversti organizacijos žaidėju, – neslėpė Indianos ekipos treneris Nate'as McMillanas. – Jis turi daug pasitikėjimo savimi ir šį sezoną žengė didžiulį žingsnį į priekį.“

Su 17 pergalių ir 13 pralaimėjimų „Pacers“ Rytų konferencijoje rikiuojasi penktoje vietoje.

„Pacers“: V.Oladipo 26, D.Sabonis 17, M.Turneris 16, C.Josephas 15, D.Collisonas 14.

„Nets“: A.Crabbe'as 17, Q.Acy, C.LeVertas, J.Harrisas po 14.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti