2018 03 30

Vince'as Carteris Sakramente aprėkė Domantą Sabonį: „Baik vaidinti!“

Gyvos NBA legendos apšauktas Domantas Sabonis nesutriko. Solidų mačą sužaidęs 21-erių lietuvis padėjo „Indiana Pacers“ palaužti „Sacramento Kings“ krepšininkus 106:103. Tai buvo ketvirtoji „Pacers“ pergalė iš eilės.
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Antrojo kėlinio pradžioje Domantas Sabonis „ant ūso“ atsidūrė prieš 13 cm žemesnį Vince'ą Carterį.

Lietuvis agresyviai bandė užsiimti geresnę poziciją kamuoliui priimti, bet 41-erių veteranas entuziastingai bandė išstumti 211 cm ūgio krepšininką iš norimos vietos.

D.Sabonis riktelėjo ir dėl kontakto smuktelėjo į priekį – teisėjas skyrė V.Carteriui pražangą.

„Baik vaidinti!“ – susinervinęs šūktelėjo V.Carteris, įsitikinęs savo nekaltumu. D.Sabonis šypsena palydėjo „Kings“ žaidėjo repliką.

Vėliau lietuvis nuo V.Carterio galvos nuėmė atšokusį kamuolį puolime ir tradiciškai savo energija bandė padėti „Pacers“ laimėti.

Tai D.Sabonis vėliau šūkavo Sakramente, kai pasinaudojęs jo užtvara Victoras Oladipo ketvirtajame kėlinyje rideno svarbų dvitaškį su pražanga ir didino skirtumą 90:86.

Vėliau ir pats Domantas metimu iš vidutinio nuotolio padėjo „Pacers“ atradimui vesti klubą į pergalę.

„Pacers“ ekipai tai buvo nelengva, bet labai svarbi pergalė kopiant aukštyn Rytų konferencijoje ir kaunantis dėl namų aikštės pranašumo. Iki reguliariojo sezono finišo likus 6 susitikimams, „Pacers“ turi 45 pergales ir 31 nesėkmę bei yra per plauką nuo „Philadelphia 76ers“ (44 ir 30). Tiesa, „76ers“ neteko traumą patyrusio lyderio Joelio Embiido.

Sunkiausią sezono mėnesį žaidžiantis Saboniukas rungtyniavo pakankamai solidžiai.

Per 24 minutes jis pasižymėjo 8 taškais (4/6 dvit.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, suklydo 1 ir prasižengė 4 kartus.

Mačui vykstant taškas į tašką, ketvirtajame kėlinyje aukštaūgis žaidė be keitimo iki pat paskutinės minutės, kai likus 30 sek. treneris jį pakeitė Mylesu Turneriu.

Amerikietis likus 17 sekundžių pastatė V.Oladipo užtvarą, o šis, atrodo, išmesdamas logikos dėsnius laužantį skubotą metimą, iki atakos laiko pabaigos likus dar užtektinai laiko, paleido tritaškį. Gynėjas šypsojosi – jis buvo taiklus ir įtvirtino „Pacers“ pergalę 106:103.

„Pacers“: Bojanas Bogdanovičius 25, V.Oladipo 24, Th.Youngas 18.

„Kings“: Bogdanas Bogdanovičius 21, B.Hieldas 20, W.Cauley-Steinas 19, F.Masonas 12.