2023 12 18

Wembį apstumdęs J.Valančiūnas prie „Spurs“ sutriuškinimo prisidėjo dvigubu dubliu

„News Orleans Pelicans“ (16-11) prieš NBA autsaiderius sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes – „San Antonio Spurs“ (4-21) ekipą išvykoje sudorojo rezultatu 146:110 (33:20, 28:31, 44:27, 41:32).
Jonas Valančiūnas ir Jeremy Sochanas
Jonas Valančiūnas ir Jeremy Sochanas / „Scanpix“/AP nuotr.

„Pelicans“ jau pirmajame kėlinyje pasiekė 17 taškų persvarą (33:17) ir atgal nesigręžiojo. Nors po dviejų kėlinių komandas teskyrė 10 taškų (61:51), po pertraukos svečiai vėl padidino apsukas, per paskutinius du ketvirčius sumesdami net 85 taškus.

Jonas Valančiūnas gan pasyviai pradėjo rungtynes.

Prametė pirmus tris tolimus metimus ir per pirmuosius du kėlinius sukrapštė vos tris taškus, kai baudos aikštelėje pastumdęs Victorą Wembanyamą pelnė du taškus su pražanga.

JV rinkosi kamuolius ir stebėjo, kaip tritaškius laidė Brandonas Ingramas (5/7) bei CJ McCollumas (6/7). „Pelicans“ pataikė net 22 tolimus metimus (22/42, 52 proc.) – daugiausiai šį sezoną.

Po pertraukos savo tritaškį pataikė ir J.Valančiūnas, antroje mačo pusėje iš viso surinkęs 12 taškų.

V.Wembanyama taip pat turėjo sėkmingų epizodų prieš J.Valančiūną – įsmeigė tritaškį per JV rankas, o kai lietuvis centruodamas galingai nusistūmė Wembį, šis nesutriko ir vis tiek blokavo metimą.

J.Valančiūnas per 23 minutes pelnė 15 taškų (5/9 dvit., 1/4 trit., 2/3 baud.), atkovojo 16 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 kamuolį ir blokavo 1 metimą, kartą suklydo.

V.Wembanyamos rodikliai panašūs – 17 taškų (4/7 dvit, 2/6 trit., 3/4 baud.), 13 atkovotų kamuolių, 4 rezultatyvūs perdavimai ir 4 blokai per 31 aikštėje praleistą minutę.

„Spurs“: Victoras Wembanyama 17, Julianas Champagnie 15, Cedi Osmanas 14, Keldonas Johnsonas ir Devinas Vassellis po 13.

„Pelicans“: CJ McCollumas 29, Brandonas Ingramas 26, Jose Alvarado 16, Zionas Williamsonas ir Jonas Valančiūnas po 15.