2021 02 22

Zionas panaudojo D.Sabonio veiksmą, o „Pelicans“ sugrįžo įspūdingiausiai per klubo istoriją

Įspūdinga drama susiklostė sekmadienio vakaro NBA rungtynėse Naujajame Orleane. Susitikimą po pratęsimo laimėjo klubo rekordą pagerinę „New Orleans Pelicans“ (13-17) krepšininkai, kurie 120:115 (28:30, 19:33, 27:24, 34:21, 12:7) įveikė „Boston Celtics“ (15-15).
Zionas Williamsonas
Zionas Williamsonas / „Scanpix“ nuotr.

„Pelikanai“ iškovojo pergalę nepaisant to, jog trečiojo ketvirčio viduryje atsiliko net 24 taškų skirtumu (55:79).

Tai didžiausias šios komandos kada nors turėtas deficitas, kurį pavyko panaikinti ir laimėti. Prieš tai rekordas buvo iškovota pergalė nepaisant 23 taškų atsilikimo 2010 metais.

Į priekį Naujojo Orleano komandą vedė kartu sudėjus net 61 tašką pelnęs Brandono Ingramo ir Ziono Williamsono duetas.

Pastarasis vien ketvirtajame kėlinyje surinko 16 iš 28 savo pelnytų taškų, o ypač svarbų metimą pataikė tiksint paskutinėms sekundėms.

Likus 7 sekundėms „Pelicans“ monstras gavo kamuolį iš užribio ir nepaisydamas Tristano Thompsono gynybos ir pražangos įrideno dvitaškį su pražanga, išvesdamas savo komandą į priekį 108:106.

Įdomu tai, kad sezono pradžioje kone identišką veiksmą, kai pagąsdinęs, jog atliks perdavimą prasiveržė po krepšiu ir įmetė dvitaškį su pražanga, prieš „Celtics“ klubą atliko ir Domantas Sabonis, tąsyk išplėšęs „Indiana Pacers“ pergalę.

Zionui to paties pakartoti šįkart nepavyko, nes Jaysonas Tatumas kitoje atakoje pataikė sudėtingą dvitaškį likus 0,2 sek. ir rungtynės nusikėlė į pratęsimą.

Vis tik jame „Pelicans“ įrodė savo pranašumą, kai likus mažiau nei 20 sekundžių susikrovė 5 taškų pranašumą (117:112). „Celtics“ dar bandė gelbėtis, kai pražangą mesdamas tritaškį išprovokavo Jaylenas Brownas, tačiau kitoje atakoje J.Tatumas prametė baudų metimus ir svečiai kapituliavo.

Prastą formą demonstruojanti Bostono komanda pralaimėjo jau šeštą kartą per paskutinius devynis mačus ir Rytų konferencijoje nukrito į šeštąją vietą. „Pelicans“ Vakaruose yra 11-ti.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 33 (6/10 dvit., 5/12 trit.), Zionas Williamsonas 28 (11/20 dvit., 10 atk. kam.), Joshas Hartas 17 (10 atk. kam.), Lonzo Ballas 16.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 32 (7/17 dvit., 9/13 baud., 9 atk. kam.), Jaylenas Brownas 25 (4/13 dvit., 3/10 trit., 8/9 baud., 9 rez. perd.), Kemba Walkeris (1/12 trit.) ir Tristanas Thompsonas (9 atk. kam.) po 14, Aaronas Nesmithas 10.