2023 04 25

Žvėriškas LeBronas Jamesas: išplėšė pratęsimą, o jame – ir pergalę

LeBronas Jamesas buvo nesulaikomas lemiamu metu, o „Los Angeles Lakers“ per pratęsimą 117:111 (29:23, 25:29, 27:31, 23:21, 13:7) nugalėjo „Memphis Grizzlies“ ekipą.
LeBronas Jamesas ir Troy'us Brownas
LeBronas Jamesas ir Troy'us Brownas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Serijoje iki keturių pergalių „Lakers“ jau pirmauja 3-1, tad yra per vienas sėkmingas rungtynes nuo antrosios Vakarų komandos reguliariajame sezone eliminavimo.

Ketvirtojo kėlinio paskutinę minutę Austinas Reavesas lygino rezultatą 102:102, tačiau tuomet, likus žaisti vos 6 sek., Desmondas Bane'as pataikė dvitaškį ir „Grizzlies“ užuodė pergalę.

Bet tuomet LeBronas Jamesas ėmėsi darbo. „Karalius“ veržėsi po krepšiu ir pataikė dvitaškį, taip pasiųsdamas komandas į pratęsimą.

Papildomą laiką Anthony Davisas ir L.Jamesas pradėjo sėkmingomis atakomis ir „Lakers“ truktelėjo į priekį 108:104.

Nors „grizliai“ laikėsi arti varžovų, jiems sunkiai sekėsi užpulti, o L.Jamesas, Dennisas Schroderis ir A.Reavesas rinko taškus bei ištempė „Lakers“ į pergalę.

A.Reavesas su 23 taškais buvo rezultatyviausias nugalėtojų gretose.

L.Jamesas pelnė 22 taškus ir atkovojo net 20 kamuolių. 38-erių krepšininkas tapo vyriausiu istorijoje, kuriam atkrintamosiose pavyko rinkti bent 20 taškų ir atkovotų kamuolių. Anksčiau šis pasiekimas priklausė Wiltui Chamberlainui (36 metai, 262 dienos).

„Aš taip jumis didžiuojuosi, jūsų kova! Radome kelią“, – sakė treneris Darvinas Hamas.

Pralaimėjusiems Desmondas Bane'as pelnė 36 taškus. Ja Morantas pridėjo 19, tačiau pataikė tik 8 metimus iš 24.

„Lakers“: A.Reavesas 23, L.Jamesas 22 (20 atk. kam.), D.Russellas 17, J.Vanderbiltas 15, A.Davisas (11 atk. kam.) ir D.Schroderis po 12.

„Grizzlies“: D.Bane'as 36, J.Morantas 19, J.Jacksonas 14 (14 atk. kam.).