2023 03 12

Fantastiškas Ą.Tubelis – MVP, jo komanda – konferencijos čempionė

Ąžuolas Tubelis buvo naudingiausias, o jo atstovaujama Arizonos universiteto „Wildcats“ komanda apgynė „Pac-12“ konferencijos čempionų titulą. Finale lietuvio komanda 61:59 (33:34, 28:25) nugalėjo UCLA universiteto „Bruins“ ekipą.
Ąžuolas Tubelis
Ąžuolas Tubelis / Scanpix/Getty Images via AFP nuotr.

20-metis Ą.Tubelis finale per 33 minutes pelnė 19 taškų (5/14 dvit., 0/3 trit., 9/11 baud.), atkovojo 14 kamuolių, po dukart suklydo bei prasižengė.

Didžiąją dalį savo taškų Ąžuolas pelnė dar iki ilgosios pertraukos – per pirmąjį 20 minučių trukmės kėlinį jis įmetė 16 taškų.

Antroje rungtynių dalyje lietuvis buvo tylesnis, bet būtent jis pelnė paskutinį rungtynių tašką, kai stojo prie baudų metimų linijos likus žaisti 5,8 sekundės.

Ą.Tubelis įmetė vieną metimą, o UCLA gynėjas Dylanas Andrewsas turėjo šansą tritaškiu išplėšti pergalę, bet amerikietis nepataikė ir Arizona triumfavo.

Po rungtynių Ą.Tubeliui buvo įteiktas MVP apdovanojimas.

Kartu su juo čempionu tapo ir jo brolis dvynys Tautvilas. Jis finale nežaidė, bet po triumfo šventė su sirgaliais.

Nugalėtojų gretose, be Ą.Tubelio, dar išsiskyrė 13 taškų pelnęs ir 8 kamuolius atkovojęs Oumaras Ballo. Estas Kerras Kriisa įmetė 6 taškus.

Pralaimėjusios Kalifornijos komandos gretose Amari Bailey pelnė 19 taškų.

Sekmadienį paaiškės, prieš ką Arizonos ekipa su broliais Tubeliais žais NCAA atkrintamosiose, prasidėsiančiose kitą savaitę.