2021 08 05

Luka Dončičius sustabdytas – N.Batumo blokas lėmė Prancūzijos pergalę prieš Slovėniją

Įstabaus grožio ir atkaklumo pusfinalio rungtynėse Tokijuje Prancūzijos krepšininkai 90:89 (27:29, 15:15, 29:21, 19:24) palaužė Slovėnijos rinktinę. Olimpinių žaidynių debiutantės Slovėnijos neišgelbėjo ir įspūdingas Luka Dončičius. Iki tol 17 pergalių iš eilės su L.Dončičiumi pasiekę slovėnai suklupo, nors jų žvaigždė ir pelnė trigubą dublį.

Nicolo Batumo blokas likus dviem sekundėms atvėrė Prancūzijai kelią į olimpinių žaidynių finalą.

Prancūzijos rinktinės kapitonas švariai nupūtė Klemeno Prepeličiaus metimą, kai slovėnas jau buvo prasiveržęs prie krepšio ir metė dvitaškį.

Slovėnija, nepaisant įstabaus L.Dončičiaus, suklupo po 17 pergalių iš eilės. Jis pelnė 16 taškų, atkovojo 10 kamuolių, atliko net 18 rezultatyvių perdavimų ir surinko 30 naudingumo balų.

L.Doničičius perdavė kamuolį ir per paskutinę ataką, bet jo komandos draugas buvo sustabdytas.

Prancūzija olimpinių žaidynių pusfinalyje pirmą kartą žaidė 2000 metais Sidnėjuje. Ten ji pelnė sidabro medalius.

Nors pastarąjį dešimtmetį Vincent'o Collet treniruojama komanda laimėjo penkis medalius pasaulio ir Europos pirmenybėse, sėkmės olimpinėse žaidynėse reikėjo laukti ilgai, o pusfinalyje prireikė įspūdingos kovos.

Rungtynių pradžioje Nicolas Batumas iškart prisistatė prie L.Dončičiaus ir įspėjo rezultatyviausią turnyro žaidėją bloku, bet 22 metų slovėnas nesutriko.

Suprasti akimirksniu

• Prancūzija Tokijuje laimėjo visas rungtynes, tarp jų ir pirmąjį grupės mačą prieš JAV. Ketvirtfinalyje Prancūzija eliminavo Italiją.
  • Slovėnija žengė be pralaimėjimų nuo pat olimpinio atrankos turnyro Kaune. Ten laimėję keturis mačus, tiek pat pergalių iki pusfinalio L.Dončičiaus komanda pasiekė ir Tokijuje. Ketvirtfinalyje Slovėnija pranoko Vokietiją.

Nors po kritimo ant grindų sužeista alkūnė kraujavo, L.Doničičus mikliai įskraidino du tritaškius, o jo žaidimas du prieš du su Mike'u Tobey padėjo slovėnams pirmajame kėlinyje įgyti 8 taškų skirtumą.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Luka Dončičius

Timothe Luwawu Cabarrot patraukė Prancūziją. „Brooklyn Nets“ gynėjas pelnė 10 taškų, kai 13-ąją minutę prancūzai pavijo varžovus (29:29).

Evanas Fournier ir Nando De Colo pasileido į tritaškių medžioklę trečiajame kėlinyje. Gynėjai padėjo susikurti Prancūzijai dviženklę persvarą (69:59).

AFP/„Scanpix“ nuotr./Nando de Colo

Taškų lenktynėse svarbų vaidmenį turėjo ir Prancūzijos gynybos bokštas Rudy Gobert'as.

Per karjerą NBA tris kartus geriausiai besiginančiu žaidėju lygoje pripažintas 216 cm ūgio vidurio puolėjas jau trečiajame kėlinyje buvo atkovojęs 10 kamuolį ir blokavęs 4 metimus, tarp jų ir kelis slovėnų bandymus įdėti kamuolį.

Slovėnija užsikūrė šturmui ir sugebėjo pavyti Prancūziją įpusėjus ketvirtajam kėliniui (78:78).

Prancūzija pirmavo 5 taškais paskutinę minutę, bet Klemeno Prepeličiaus tritaškis likus žaisti 33 sek. nukirpo skirtumą iki taško (89:90).

„Valencia“ klubo gynėjas kartu su savo bendraklubiu Mike'u Tobey ir tapo rezultatyviausiais slovėnų krepšininkais.

„Scanpix“ nuotr./Klemenas Prepeličius ir Mike'as Tobey

Natūralizuotas amerikietis pelnė 23 taškus, sugriebė 8 kamuolius ir surinko 27 naudingumo balus, o K.Prepeličius pridėjo 17 taškų.

Nugalėtojų gretose spindėjo lyderių duetas. Nando De Colo suvertė 25 taškus ir atkovojo 7 kamuolius, o Evanas Fournier pelnė 23. X faktoriumi šiame mače neabejotinai tapo Timothe Luwawu-Cabarrotas, pelnęs 15 taškų ir surinkęs 18 naudingumo balų.

Slovėnijos krepšinio rinktinė: Mike'as Tobey 23 (8/9 dvit., 8 atk. kam., 27 naud. bal.), Klemenas Prepeličius 17, Luka Dončičius 16 (2/9 trit., 10 atk. kam., 18 rez. perd., 30 naud. bal.), Jaka Blažičius 14 (5 atk. kam.), Vlatko Čančaras 11 (9 atk. kam., 18 naud. bal.).

Prancūzijos krepšinio rinktinė: Nando De Colo 25 (7 atk. kam., 5 rez. perd., 26 naud. bal.), Evanas Fournier 23 (5 atk. kam., 5 praž.), Timothe Luwawu-Cabarrotas 15 (3/4 trit., 5 atk. kam., 18 naud. bal.), Rudy Gobert'as 9 (16 naud. bal., 4 blk., 23 naud. bal.).

Kitoje pusfinalio poroje ketvirtadienį JAV krepšininkai su 23 taškus pelniusiu Kevinu Durantu priešakyje greitai ištirpdė antrajame kėlinyje turėtą 15-os taškų deficitą ir palaužė Australiją 97:78.

Olimpinių žaidynių krepšinio finalas šeštadienį prasidės anksti ryte 5.30 val. Lietuvos laiku.

Rungtynės dėl bronzos medalio bus surengtos vėliau šeštadienį – 14 val.