2023 08 22

Pasivaikščiojimas parke: Lietuvos rinktinė iš Latvijos paliko šlapią vietą

Lietuvos rinktinė pasirengimą pasaulio čempionatui užbaigė skambia nata. Draugiškose rungtynėse Taipėjuje Kazio Maksvyčio auklėtiniai net 93:69 (30:12, 31:14, 15:22, 17:21) sumušė slogiai atrodžiusią Latviją.

Apylygiai komandos rungtyniavo tik pačioje susitikimo pradžioje. Rezultatas po Rolando Šmito dvitaškio buvo lygus 12:12, bet tuomet lietuviai spurtavo net 18:0 ir griausmingai nurūko į priekį.

Mūsų šalies krepšininkai demonstravo uraganinį puolimą, o štai Latvija nebesuprato, kas vyksta ant parketo. Varžovų frustraciją iliustravo dar iki pertraukos susirinktos dvi Davio Bertanio nesportinės pražangos, užbaigusios „Oklahoma City Thunder“ atstovo rungtynes vos prasidėjusias.

Dar iki pertraukos lietuviai susikrovė net 35 taškų pranašumą, tad antroji mačo dalis tebuvo formalumas.

Įspūdingu dėjimu per varžovą pasižymėjęs Jonas Valančiūnas pelnė 16 taškų ir atkovojo 6 kamuolius, Deividas Sirvydis (3/4 trit.) pridėjo 15 taškų, Donatas Motiejūnas – 13 taškų ir 7 sugriebtus kamuolius.

Lietuvos rinktinė dvitaškius metė 62 proc. (24/39), tritaškius – 30 proc. (6/20) tikslumu. Greitose atakose pavyko surinkti 13 taškų, po varžovų klaidų – 14, antraisiais šansais – 8.

Anksčiau klaidų stabdyti lietuviai prarado tik 9 kamuolius, patys perėmė tiek pat kamuolių.

Lietuva: J.Valančiūnas 16 (6 atk. kam.), D.Sirvydis 15 (3/4 trit.), D.Motiejūnas 13 (7 atk. kam.), M.Normantas, I.Brazdeikis, E.Bendžius ir T.Dimša po 8, M.Kuzminskas 7, T.Sedekerskis ir R.Jokubaitis po 4.

Latvija: A.Pasečnikas 15, K.Zorikas 11.

Pasibaigusiame pasirengimo cikle Lietuva iškovojo penkias pergales. Nugalėti anksčiau pavyko Ukrainą (100:72), Sakartvelą (104:102), Suomiją (84:80) ir Puerto Riką (93:80). K.Maksvyčio komanda dukart suklupo mačuose su Prancūzija (72:90 ir 70:76), kartą nusileista suomiams (79:81).

Pasaulio čempionato kovas Lietuvos rinktinė pradės penktadienį – 15:30 val. mūsų šalies laiku lauks dvikova su Egiptu. Sekmadienį tokiu pat metu lietuviai kausis su Meksika, antradienį – su Juodkalnija.

Rungtynių eiga. Lietuva – Latvija 93:69 (30:12, 31:14, 15:22, 17:21)

Ketvirtas kėlinys.

40 min. Viskas. Pasiruošimas uždarytas. Metas įrodinėti pasaulio čempionate.

39 min. A.Žagaras ir A.Kurucas pataikė po tritaškį. Sumažino jie skirtumą iki 30-ties taškelių.

37 min. D.Sirvydžio dar vienas dūris – 93:57.

35 min. Lietuviai penktą pražangą išrašė jau trečiam latviui. Dar pridėkime diskvalifikuotą D.Bertanį...

34 min. M.Normantas skaito perdavimą, perima kamuolį ir renka lengvus taškus! Po J.Valančiūno baudų metimų skirtumas vėl 29 taškai – 84:55.

33 min. Sunkūs M.Kuzminsko taškai, kitoje aikštės pusėje – penktoji J.Timmos pražanga.

32 min. Kazys šaukia pasitarimą – treneris reaguoja į komandos vangumą. Bet kur nebūsi vangus, kai varžovai nugalėti buvo antrajame kėlinyje.

Trečias kėlinys.

30 min. Turim 28 taškų persvarą po trijų kėlinių – 76:48.

28 min. I.Brazdeikis sukipišavo su varžovu ir yra keičiamas – 73:39.

27 min. D-Mo keturi taškai iš eilės – 71:37.

25 min. Iggy Brazdeikio taiklus metimas po atšokimo. O tuomet skaudus epizodas prieš R.Jokubaitį. Laimei, nieko rimto Rokeliui nenutiko – 67:34.

24 min. Daugybė švilpukų, pražangų, bet ne kokybės aikštėje – 63:32.

21 min. O, latviai irgi gali pataikyti į krepšį. D.Bertanis įkrėtė du tritaškius paeiliui. Pirmus lietuvių taškus pelnė J.Valančiūnas, netrukus užsidirbęs techninę pražangą už kalbas – 63:32.

Antras kėlinys.

20 min. Sunku kažką ir bepasakyti. D.Sirvydis toliau šaudo tritaškius, T.Sedekerskis sumetė baudas. Komandas skiria jau 35 taškai.

Gal jau laikas mesti baltą rankšluostį ir skirstytis, braliukai?

18 min. Oho! Jooooonas Valančiūnas! Krauna jis kamuolį į krepšį kartu su visu varžovu – 52:24.

17 min. Štai čia yra snaiperis. D.Sirvydis tik pasirodė aikštėje ir iškart įraitė tritaškį. M.Normantas pataikė dvitaškį, D.Sirvydis pridėjo metimą iš po krepšio. Rimtas Lietuvos judesys – 50:21.

16 min. Labai jau netaiklus buvo D-Mo tritaškis, iš dviejų taškų zonos jis kur kas tikslesnis – 43:20.

14 min. Rungtynės virsta pasivaikščiojimu parke. Jau +25.

13 min. V.Kariniauskas sugėrė smūgį alkūne į veidą. Tik pabrėšime, kad D.Bertanis jau turi nesportinę pražangą.

Taip, viskas. D.Bertanis baudžiamas antra nesportine pražanga. „Oklahoma City Thunder“ atstovas diskvalifikuojamas.

12 min. Net 18:0 į priekį šovė Lietuvos rinktinė. Latviai taškų badą nutraukė, bet M.Kuzminskas įvertė dvitaškį su pražanga – 37:16

Pirmas kėlinys.

10 min. Va čia tai kėlinukas, ką? Paskutinę minutę E.Bendžius sumetė baudas, išprovokavo nesportinę varžovo pražangą, dar padidino skirtumą ir po pirmojo ketvirčio Lietuva triuškina Latviją – 30:12.

8 min. Oho koks krepšinis! I.Brazdeikio puikus dvitaškis, o tuomet dar ir T.Dimšos antras tolimas dūris. Broliukus skalbiame kol kas – 26:12.

7 min. D.Motiejūnas pataikė tritaškį, bet antrasis skriejo pro šalį – 21:12. Neblogas spurtas.

6 min. R.Jokubaičio akrobatinis tritaškis, deja, neįskaitytas. D-Mo padidino persvarą iki keturių taškų – 16:12.

5 min. Pirmi žalgiriečio R.Šmito taškai, į kuriuos T.Dimša atsakė tritaškiu – 15:12.

4 min. A.Pasečnikas pataikė du sunkius metimus prieš JV, bet latvis užsidirbo jau dvi asmenines pražangas. Puiki T.Dimšos atkarpėlė – dvitaškis, o tuomet rezultatyvus perdavimas T.Sedekerskiui – 10:8.

3 min. Užsikūrė ir Latvijos puolimas, pramigtas buvo D.Bertanio įkirtimas į baudos aikštelę. I.Brazdeikio pirmas tritaškis labai netaiklus – 6:6.

2 min. Dar du Jono taškai. Dominuoja centras pirmosiomis minutėmis – 4:2.

1 min. Po sėkmingos gynybos – J.Valančiūno taškai iš po krepšio. O štai T.Sedekerskis puikiai sustabdė R.Šmitą.

Lietuvos starto penketas: Rokas Jokubaitis, Tomas Dimša, Ignas Brazdeikis, Tadas Sedekerskis, Jonas Valančiūnas.

Latvijos starto penketas: Kristeris Zorikas, Dairis Bertanis, Janis Timma, Rolandas Šmitas, Anžejus Pasečnikas.

Likus 10 min. Rungtynėse Taipėjuje lankosi ir kadenciją baigusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti