2013-02-12 00:42

Moteris, tikrinusi, ar Adolfo Hitlerio maistas nebuvo užnuodytas: mes buvome priverstos ragauti, neturėjome kitos išeities

Margot Woelk daugiau nei dvejus metus dirbo Adolfo Hitlerio padėjėja. Jos darbas buvo itin pavojingas – ji ragaudavo maistą, kurį valgė nacių lyderis, ir tikrindavo, ar jis nėra užnuodytas.
Adolfas Hitleris
Adolfas Hitleris / Deutsches Bundesarchiv/wikimedia.org nuotr.

Kaip rašo dailymail.co.uk, M.Woelk buvo viena iš 15 moterų, kurios ragaudavo ir tikrindavo maistą, nes A.Hitleris paranoiškai bijojo būti nunuodytas.

„Žinoma, aš labai bijojau. Jei maistas būtų buvęs užnuodytas, aš jau būčiau mirusi. Mes buvome priverstos tikrinti maistą, neturėjome kitos išeities“, – sako 95-erių metų sulaukusi moteris.

Maistą jai ir kitiems degustatoriams patiekdavo tarp 11–12 valandos. Tik tuomet, kai visi degustatoriai paragaudavo maisto, jis būdavo patiekiamas SS karininkams.

„Visas maistas buvo vegetariškas, labai skanus ir šviežias. Mums viską patiekdavo vienoje lėkštėje, visai kaip ir SS karininkams“, – prisimena M.Woelk.

Moteris neprisimena, kad būtų ragavusi mėsos patiekalų. Gėrimų jai taip pat nereikėdavo tikrinti.

Degustatoriams paragavus maisto visada praeidavo valanda, ir tik tuomet A.Hitleris pradėdavo valgyti. Jis laukdavo, ar  moterys, kurios ragavo maisto, jausis gerai.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą