![]() |
| Ukrainiečių karys prie tanko „Oplot“ |
Kaip rašoma portalas vesti.ua, pademonstruoti tankai yra pirmieji iš prasidėjusios jų serijinės gamybos. Po viešos demonstracijos tankai pasuko į Čiugujevo poligoną. Po kelių savaičių į šį poligoną atvyks ir Tailando atstovai, kad tankus apžiūrėtų savo akimis.
Pranešama, kad pirmoji partija tankų į Tailandą bus išsiųsta dar šiemet. Ukrainiečiai taip pat ruošia ir 32 Tailando Karalystės kariškius, turėsiančius dirbti su šiomis kovinėmis mašinomis.
Tailando ir Ukrainos sutartis dėl tankų pirkimo-pardavimo vertinama 200 mln. dolerių. Pagal ją ukrainiečiai įsipareigojo pagaminti 49 tankus „Oplot“. Kitų metų kovą Tailandas gaus dar 10 tokių kovinių mašinų.
![]() |
| Tankas „Oplot“ gamykloje |
„Oplot“ ukrainiečiai Charkove gamina ant tanko T-84 bazės. Į Ukrainos armijos ginkluotę ši kovinė mašina buvo priimta 2009 m. ir šiuo metu tai yra pagrindinis Ukrainos ginkluotųjų pajėgų tankas.
Tankas pristatomas kaip universali kovinė mašina, kovinius veiksmus galinti vykdyti tiek esant ypač žemai temperatūrai (iki -40 °C), tiek ir tvyrant karščiui (iki +55 °C).
Tai gana greitas ir manevringas tankas. Jis ginkluotas 125 mm pabūklu su standartiniu šaudmenų komplektu keturiasdešimčiai šūvių (28 šaudmenys būna užtaisymo automate), 12,7 mm zenitiniu kulkosvaidžiu su 450 šovinių komplektu, 7,62 mm kulkosvaidžiu su 1 tūkst. 250 šovinių.
Gamintojai teigia, kad nuo savo pirmtakų „Oplot“ skiriasi galingesniu varikliu. Tankas sveria 51 t, jo įgulą sudaro trys žmonės.
Tankas gali važiuoti maksimaliu 69,3 km/val greičiu, nepasipildydamas degalų jis gali nuvažiuoti iki 450 km.


