Kitaip nei turgaus kaimynai šią žinią sutiko turgaus prieigose esančiuose kioskuose įsikūrę smulkieji verslininkai. Vakar ryte kartu su policija pasirodžiusius miesto komunalininkus ir bendrovės „Eismo juosta“ darbuotojus kioskų prekeiviai pasitiko su keiksmais. Pasak jų, laikinieji statiniai griaunami neteisėtai.
„Kokią teisę jie turi atvažiuoti pirmadienį, vienintelę dieną, kai mes nedirbame, ir viską išardyti? Kodėl neinformavo mūsų iš anksto: būtume patys išsiardę ir išsivežę tuos kioskus. Čia mūsų nuosavos būdos. Dabar turėsime kažkur važiuoti, neaišku kokius pinigus mokėti, kad atsiimtume juos. Čia aiškus turgaus vadovų užsakymas!“ – piktinosi kioskus ardančius darbininkus stebėję turgaus prieigų prekeiviai.
Norėdami sustiprinti savo argumentus, smulkieji verslininkai į pagalbą pasikvietė miesto politiką – partijos „Tvarka ir teisingumas“ narį Algimantą Mileiką. Pasak jo, miesto valdžia šiems prekybininkams buvo pažadėjusi leisti kioskus Alaušo gatvėje palikti iki spalio. „Deja, jie neturi jokio dokumento, kuris paliudytų, kad toks susitarimas buvo. Todėl nei aš, nei kas kitas nieko pakeisti negalime“, – sakė politikas.
Kauno miesto savivaldybės Miesto tvarkos priežiūros poskyrio vyriausiasis specialistas Valentinas Čižinauskas tvirtino, kad visi leidimai laikiniesiems statiniams nugriauti gauti, todėl darbų stabdyti neteks. „Dar penktadienį buvau įpareigotas suorganizuoti, kad pirmadienį kioskų Alaušo gatvėje neliktų. Tuos, kurių neišsiveš patys žmonės, „Eismo juosta“ išgabens į savo saugojimo aikštelę. Norintys galės iš ten kioskus pasiimti“, – tvirtino valdininkas.
Pasak jo, išgabenus kioskus, Alaušo gatvė bus rekonstruota. „Ją dar šiemet remontuosime: keisime dangą, praplatinsime, vienoje pusėje įrengsime šaligatvį. Bus graži dvikryptė gatvė, o ne toks šiukšlynas“, – mostelėjęs ranka į po kioskais likusias šiukšles sakė V.Čižinauskas.
