2025-10-23 10:26

Ambasadorius NATO: meteorologiniai balionai yra Lietuvos vidaus reikalas

Lietuvos ambasadorius NATO Darius Jauniškis sako, kad susitvarkyti su oro erdvę pažeidžiančiais meteorologiniais oro balionais yra Lietuvos vidaus reikalas.
Meteorologiniu balionu skraidintos cigaretės
Meteorologiniu balionu skraidintos cigaretės / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

„Man visą laiką norisi priminti, kad prie ketvirtojo ir penktojo (NATO – BNS) straipsnio visą laiką egzistuoja ir trečiasis straipsnis, kuriame parašyta, kad kiekviena šalis turi atitinkamai investuoti į savo gynybą“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė D.Jauniškis.

„Aš manyčiau, kad balionai yra mūsų vidaus reikalas ir turime rasti pajėgumų ir resursų, kaip kovoti su šita, atsiprašau, nelaime, nes reikia užkirsti kelią mums kaip valstybei. Esame puikus pavyzdys, kaip galime sustabdyti migraciją, manau, kad galime rasti resursų ir būti pakankamai išradingi, kad sustabdytume ir šitą problemą“, – teigė jis.

Kaip rašė BNS, naktį iš antradienio į trečiadienį į Lietuvą įskrido keliasdešimt kontrabandinių balionų.

Dėl to buvo sutrikdytas Vilniaus oro uosto darbas, paveikiant apie 30 skrydžių ir per 4 tūkst. keleivių, laikinai uždaryti Medininkų ir Šalčininkų pasienio kontrolės punktai.

Pasikartojus tokiai situacijai premjerė Inga Ruginienė žada visišką sienų uždarymą su Baltarusija. Numatomos ir kitos priemonės: atsakomybės už kontrabandinę veiklą griežtinimas, diskusijos su Lietuvos verslu dėl techninių būdų užkardyti tokių balionų patekimą į Lietuvą.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą