2026-06-27 11:07

Demokratai pasidalijo postus Seime

Prie naujos valdančiosios koalicijos prisijungusi Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ pasidalino atitekusias pozicijas Seime.
Domas Griškevičius
Domas Griškevičius / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Į parlamento vicepirmininkus bus siūlomas Domas Griškevičius, BNS patvirtino laikinasis demokratų lyderis Virginijus Sinkevičius. Seimo pirmininko pavaduotojai yra skiriami slaptu parlamento balsavimu.

Energetikos ir darnios plėtros komiteto pirmininku bus siūlomas Algirdas Butkevičius, Ekonomikos ir inovacijų komiteto – Jekaterina Rojaka, Socialinių reikalų ir darbo – Tomas Tomilinas.

Jie šiose pareigose pakeis valdančiojoje koalicijoje nebelikusios „Nemuno aušros“ atstovus.

Demokratai šią savaitę taip pat paskelbė kandidatus į energetikos, žemės ūkio ir sveikatos apsaugos ministrus – į šias pareigas siūlomi Lukas Savickas, Kęstutis Mažeika ir Linas Kukuraitis.

Šiuo metu L. Savickas dirba Demokratų frakcijos Seime seniūnu, tačiau paliks šį postą tapęs ministru, patvirtino V. Sinkevičius. Anot jo, naująjį seniūną rinks pati frakcija, bet kuris politikas bus paskirtas į šias pareigas, dar neaišku.

Po valdančiosios koalicijos sudarymo persidalijus postus Seime, socialdemokratų atstovas pirmininkaus Sveikatos reikalų komitetui. Vietoje „aušrietės“ Linos Šukytės-Korsakės į pareigas bus siūlomas socialdemokratas Andrius Busila, BNS nurodė socdemų frakcijos parlamente seniūnė Orinta Leiputė.

Birželio viduryje naujos valdančiosios koalicijos sutartį pasirašė Lietuvos socialdemokratų partijos, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ bei Lietuvos valstiečių, žaliųjų ir Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijų seniūnai. Ši koalicija Seime turi 75 balsus.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą