2009-10-13 13:29

Gintarui Einikiui skirta maksimali bauda

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas Klaipėdos miesto apylinkės teismo nutartį dėl Gintarui Einikiui skirtos administracinės nuobaudos už vairavimą neturint teisės paliko galioti nepakeistą.
Gintaras Einikis
Gintaras Einikis / Egidijaus Jankausko/15min nuotr.
Temos: 1 Gintaras Einikis

Klaipėdos miesto apylinkės teismas 2008 metų birželio 28 d. nutartimi buvo skyręs G.Einikiui maksimalią 2500 litų baudą už tai, kad jis 2008 metų gegužės 4 dieną vairavo automobilį neturėdamas teisės vairuoti transporto priemonės.

Klaipėdos miesto vyriausiasis policijos komisariatas apeliaciniu skundu prašė LVAT panaikinti pirmosios instancijos nutartį ir priimti naują sprendimą – skirti griežtesnę nuobaudą (administracinį areštą). Vyriausiasis administracinis teismas apeliacinį skundą atmetė.

Teismas sprendime pabrėžė, kad Administracinių teisės pažeidimų kodeksas numato administracinio arešto nuobaudą skirti tik išimtiniais atvejais. To reikalauja ir Europos žmogaus teisių bei pagrindinių laisvių apsaugos konvencija, ir Europos Žmogaus Teisių Teismo jurisprudencija.

Kaip teigiama LVAT nutartyje, pažeidėjui skirta maksimali bauda, o ši teisės normos sankcija areštui yra alternatyvi.

LVAT teisėjų kolegija taip pat pabrėžė, kad nuo paskutinio G.Einikio pažeidimo iki šioje byloje minimo pažeidimo yra praėję daugiau kaip metai.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą