Policijos pareigūnų teigimu, bendraudami su įkyriai gėles gatvėse pardavinėjančiomis moterimis kauniečiai turėtų būti itin atsargūs. „Praeiviams jos pasiūlo rožę ir dar prašinėja pinigų esą labdaringais tikslais ar dar ką nors siūlo. Situacijų, kai romų tautybės moterys sukčiavimo būdu išvilioja ar pavagia kauniečių turtą, yra buvę ne kartą“, – pasakojo Kauno centro policijos komisariato viršininkas Gintautas Dirmeikis.
Kauno centre dirbantys pareigūnai yra ne kartą sulaukę skundų iš žmonių, kuriuos apšvarino romų tautybės sukčiai. Už smulkų svetimo turto pagrobimą Administracinių teisės pažeidimų kodeksas numato baudą nuo 300 iki 700 Lt arba administracinį areštą nuo 10 iki 30 parų.
„Gėles siūlančios moterys pasirodo epizodiškai. Jeigu laiku gauna informacijos, pareigūnai iškart nuvyksta ir viską patikrina. Po to kurį laiką centre jos nesirodo“, – tikino G.Dirmeikis.
