Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2017 06 16

Kaip išvengti gaisro daugiabutyje?

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet Lietuvoje daugiabučiuose kilo 395 gaisrai, kurių metu jau žuvo 17 žmonių, 44 buvo išgelbėti. Per penkerius metus šalyje tokiuose pastatuose kilo beveik 4 tūkst. gaisrų. Jų metu žuvo 141 žmogus. Ugniagesiams šiuose gaisruose teko gelbėti daugiau kaip 500 gyventojų.
Gaisras Lonono daugiabutyje
Gaisras Londono daugiabutyje / „Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.

„Kad būtų išvengta skaudžių nelaimių, svarbiausia yra šalinti priežastis, kad tokie gaisrai nekiltų. O tuo rūpintis turi tiek patys gyventojai, tiek namų bendrijos. Deja, priešgaisrinės priežiūros pareigūnų kasmet daugiabučiuose atliekami patikrinimai verčia nerimauti, – išplatintame pranešime teigia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Jūris Targonskas. – Jie rodo, kad kai kuriuose pastatuose, kilus gaisrui, būtų sudėtinga evakuotis. Deja, ir avariniai išėjimai neretai neatitinka jiems keliamų reikalavimų. Į gaisrinę saugą turėtų būti kreipiamas didesnis dėmesys ir juos renovuojant.“

Kai kuriuose pastatuose, kilus gaisrui, būtų sudėtinga evakuotis.

Anot J.Targonsko, neretai stokojama atsakingo požiūrio. Gyventojai rūsių koridoriuose, laiptinėse, palėpėse kaupia ne tik įvairius daiktus, bet ir degias medžiagas, būna rakinamos laiptinių durys, užmūrijami langai.

Dažniausia priežastis, dėl kurių daugiabučiuose kyla gaisrai – neatsargus žmonių elgesys. „Dažnai juose žūstama neatsargiai rūkant. Neretai gaisrai kyla, kai paliekami įjungti šildymo ar kiti buities prietaisai, ugnis įsiplieskia ir dėl elektros instaliacijos. Visais šiais atvejais gyventojų gyvybę gali išgelbėti dūmų detektoriai, kuriuos įsirengti ir tinkamai prižiūrėti nuolat skatina ugniagesiai“, – teigia J.Targonskas.

Atliekant gelbėjimo darbus daugiaaukščiuose pastatuose ugniagesiams tenka susidurti su įvairiomis kliūtimis – trukdo automobiliais užstatyti kiemai, būna sudėtinga privažiuoti prie hidrantų.

Ugniagesiai primena, jog, kilus gaisrui daugiabutyje, kuo skubiau reikia eiti į lauką ir nepamiršti perspėti kaimynų. Jokiu būdu negalima naudotis liftu, nes, išjungus elektros tiekimą, jame įkalintiems žmonėms gresia pavojus uždusti dūmuose. Evakuojantis būtina judėti išėjimo link.

Jeigu laiptinėje daug dūmų, burną ir nosį reikia prisidengti drėgnu audiniu. Jeigu neįmanoma evakuotis laiptais, reikia išeiti į balkoną ir stengtis atkreipti į save dėmesį. Be to, daugiaaukščių gyventojams būtina susitvarkyti laiptines ir sandėliukus, kad juose nebūtų nereikalingų daiktų, kurie gali trukdyti evakuacijai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius