-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 06 16

Klaipėdiečiai gali naudotis naujais tekstilės konteineriais

Klaipėdiečiai nuo šiol turės daugiau galimybių, kur padėti jiems nereikalingus, tačiau dar tinkamus dėvėti drabužius, avalynę ar galanterijos gaminius. Mieste pradėti statyti tekstilės konteineriai – 26 vietose jais jau galima naudotis, vėliau jų kiekis didės iki 42 konteinerių tinklo. Klaipėdos gyventojai tekstilės konteinerius ras patogiose ir kasdieniškose vietose – dauguma jų pastatyti šalia didžiųjų prekybos centrų.
Klaipėdoje kurį laiką nebuvo konteinerių tekstilei – jie vėl sugrįžo į miestą.
Klaipėdoje kurį laiką nebuvo konteinerių tekstilei – jie vėl sugrįžo į miestą. / KRATC nuotr.

Dažnai gyventojai, norėdami padaryti gerą darbą ir tinkamus naudoti daiktus perleisti kitiems, palieka juos šalia konteinerių tikėdamiesi, kad juos kažkas paims. Deja, nepaisant geranoriškų paskatų, rezultatas dažnai nuvilia – palikti daiktai taip lieka stovėti ir netrukus virsta paprasčiausiomis atliekomis.

„Prie konteinerių palikti tvarkingi drabužiai, avalynė ar net patalynė netrunka virsti atliekomis – sušlampa lietuje, pradeda pelyti ir tampa netinkami perdirbimui, o juo labiau antriniam panaudojimui. Krūvos, paliktos šalia konteinerių, tiesiog formuoja nelegalius sąvartynus ir kiemų tikrai nepuošia“, – pastebi Mantas Makauskas, „Ecoservice“ projektų vadovas.

Pagal atliekų tvarkymo taisykles, tekstilės atliekos turėtų būti pristatomos į didžiųjų atliekų surinkimo aikšteles ir išmetamos į būtent joms skirtus konteinerius. Tačiau ne visi klaipėdiečiai turi galimybę patys nuvežti atliekas į specialią aikštelę, todėl didžioji dalis tekstilės, pasak bendrovės atstovo, iki šiol nuguldavo buitinių atliekų konteineriuose.

KRATC nuotr./Konteineriai tekstilei
KRATC nuotr./Konteineriai tekstilei

Tekstilę klaipėdiečiai palikti galės patogiai

Tekstilės konteinerius mieste lengva atpažinti – jie yra žalios spalvos, su aiškiomis instrukcijomis, ką galima mesti, o ko ne. Į vieną tekstilės konteinerį telpa apie 1,8 kubinių metrų tekstilės – tai galėtų sudaryti apie 1000 vnt. gražiai sulankstytų ir sudėtų džinsų. Pasak M. Makausko, kuriant tekstilės konteinerių infrastruktūrą, orientuojamasi į klaipėdiečių patogumą. Didžioji dalis konteinerių stovės prie prekybos centrų, tad gyventojai, vykdami apsipirkti, kartu galės atiduoti savo drabužius, batus ar galanterijos gaminius.

Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro (KRATC) atstovės Ramunės Šličienės teigimu, tokiu konteinerių išdėstymu siekiama sukurti realią ir patogią galimybę atiduoti tinkamus naudoti daiktus, kurie dar pasitarnaus kitiems.

„Klaipėdiečiai ir patys reiškia norą jiems nereikalingus tekstilės gaminius tinkamais ir patogiais būdais perleisti į kitas rankas, o ne tiesiog išmesti į konteinerius, taip kuriant papildomą atliekų srautą. Tad tikimės, jog ši tekstilės konteinerių iniciatyva išties kurs pridėtinę vertę ne tik aplinkai, bet ir gyventojams, turintiems atsakingą požiūrį į atliekų tvarkymą, o šiuo tvariu pavyzdžiu paseks ir kiti“, – priduria KRATC atstovė.

Turėdami galimybę specialiuose konteineriuose palikti dar tinkamus dėvėti drabužius, batus, ar rankines, klaipėdiečiai suteiks jiems progą atgimti naujam gyvenimui. Be to, kartu padės kurti švaresnę bei tvaresnę Klaipėdą.

Tikslas – antrinis panaudojimas

Pasak M. Makausko, surinkta tekstilė toliau keliaus į rūšiavimo centrą, kur bus papildomai perrūšiuojama. Jei dalis jos bus netinkama antriniam panaudojimui – sudėvėta, suplyšusi, purvina, jis bus perdirbama arba pristatoma į kogeneracines jėgaines energijai gauti.

„Pakartotinis daiktų naudojimas jau yra tapęs kasdieniu reiškiniu ne tik Vakarų pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Taigi, dar tinkamus dėvėti drabužius palikdami specialiai įrengtuose konteineriuose klaipėdiečiai ne tik tausos aplinką, bet ir prisidės prie švaros mieste palaikymo, mažins komunalinių atliekų kiekį. Raginame aktyviai įsitraukti ir dar tinkamą naudoti tekstilę mesti tik į joms skirtus konteinerius“, – akcentuoja M. Makauskas.

Nebetinkama naudoti tekstilė – kitu adresu

Bendrovės atstovas pabrėžia, kad naujieji konteineriai Klaipėdoje skirti ne visoms tekstilės atliekoms. Į juos galės keliauti tik tie drabužiai, avalynė bei kiti tekstilės daiktai, kurie dar tinkami naudoti. Be to prieš metant tekstilę į specialius konteinerius ji turi būti supakuota į maišelius.

Į tekstilės konteinerius Klaipėdoje galima mesti:

  • Drabužius (suaugusių, vaikiškus)
  • Avalynę (porose)
  • Rankines
  • Diržus
  • Užuolaidas
  • Patalynės užvalkalų komplektus

Konteineryje neturėtų atsidurti:

  • Patalynė (antklodės, pagalvės)
  • Kilimai
  • Sutepti, suplyšę drabužiai
  • Tekstilės atraižos

Netinkamos antriniams panaudojimui tekstilės atliekos kaip ir iki šiol turėtų būti pristatytos į didžiųjų atliekų surinkimo aikšteles Klaipėdoje: Plieno g. 13, Tilžės g 66A arba Šiaurės pr. 30

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius