Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2009 09 14

Kovoje su korupcija – viešumo ir visuomenės pagalba

Siekiant efektyviau kovoti su korupcija, bus didinamas valstybės institucijų veiklos viešumas bei skatinamas visuomenės aktyvumas. Tokių priemonių imtis nusprendė Tarpžinybinė komisija kovai su korupcija koordinuoti.
Teisingumo ministerija
Teisingumo ministerija / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.
Temos: 2 Pagalba Korupcija

Pirmajame posėdyje komisija konstatavo, kad šiuo metu labiausiai korupcijos pažeidžiamos sritys yra sveikatos, statybų, teritorijų planavimo bei policijos veikla. Komisijos pirmininko Remigijaus Šimašiaus teigimu, šiuo metu įvairios institucijos įgyvendina nemažai korupcijos prevencijos priemonių, tačiau jų nepakanka. Problemiškose srityse yra daugybė „pilkųjų zonų“, kuriose sudarytos sąlygos korupcijai plėtotis, todėl jas būtina identifikuoti ir imtis prevencijos priemonių. Šie veiksmai turi būti gerai koordinuoti, tikslingai nukreipti ir planingai įgyvendinami, teigiama Teisingumo ministerijos pranešime.

Komisijos nuomone, viena pagrindinių kovos su korupcija priemonių yra valstybės institucijų ir įstaigų veiklos viešumo užtikrinimas. Viešai skelbiama informacija apie visas valstybės biudžeto išlaidas bei viešuosius pirkimus leis geriau kontroliuoti mokesčių mokėtojų pinigų panaudojimą, įvertinti išlaidų tikslingumą ir pagrįstumą. Visos institucijos turėtų skelbti ir informaciją apie jose padarytus pažeidimus bei pritaikytas priemones jiems pašalinti ar kaltiems asmenims nubausti.

Efektyvia kovos su korupcija priemone komisija įvardijo ir valstybės tarnautojų atsparumo korupcijai vertinimą, kurio metu būtų nuolat tikrinama, ar tarnautojai yra sąžiningi ir patys nesukuria prielaidų korupcijai. Slaptas jų veiklos tikrinimas būtų patikėtas Specialiųjų tyrimų tarnybai, kuri imituodama įvairias „paslaugų gavėjo“ situacijas vertintų, ar tarnyboje dirbantys asmenys nėra linkę kyšininkauti ar atlikti kitus korupcinius veiksmus. Nepateisinę nepriekaištingos reputacijos, tarnautojai vadovo sprendimu būtų šalinami iš tarnybos.

Šalia šių priemonių, komisija taip pat sutarė skatinti visuomenę aktyviau įsitraukti į kovą su korupcija, motyvuojant piliečius pranešti apie korupcijos atvejus bei nelikti abejingiems. Ugdant netoleranciją korupcinei veiklai, tuo pačiu turi būti tinkamai užtikrinta visų pranešėjų apsauga ir anonimiškumas bei garantuota, kad kalti asmenys neliks nenubausti.

Tarpžinybinė komisija kovai su korupcija artimiausių posėdžių metu detaliau peržiūrės statybų, sveikatos bei teritorijų planavimo sritis, įvertins jose taikomas prevencijos priemones bei papildomų veiksmų poreikį. Komisiją sudaro Teisingumo ministerijos, Specialiųjų tyrimų tarnybos, Vidaus reikalų ministerijos, Generalinės prokuratūros, Vidaus reikalų ministerijos, Vyriausybės kanceliarijos ir kitų institucijų atstovai.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Reklama
LPC meno galerijoje eksponuojamos parodos turi išskirtinę misiją
Reklama
Top 5 „Dreame“ dulkių siurbliai 2024
Užsisakykite 15min naujienlaiškius