2025-07-29 11:31

Laivą „Rytas“ trokšta išbandyti daugybė žmonių: pirmieji 12 reisų pilni, stovėjo eilės

Praėjusį savaitgalį sostinės gyventojai ir svečiai turėjo progą pažinti Vilnių iš kitokios perspektyvos – Neries upe pradėjo reguliariai kursuoti keleivinis laivas „Rytas“. Per dvi dienas įvyko 12 reisų ir visi jie buvo pilni keleivių. Iš viso per savaitgalį naująją vandens kelionės galimybę išbandė apie 800 žmonių, praneša savivaldybės įmonė JUDU („Susisiekimo paslaugos“).
Neries upėje pradeda plaukioti pirmasis reguliariai kursuojantis keleivinis laivas „Rytas“
Neries upėje pradeda plaukioti pirmasis reguliariai kursuojantis keleivinis laivas „Rytas“ / Patricija Adamovič / BNS nuotr.

Žmonės nemokamai pasiplaukioti tikrai norėjo - stovėjo eilėse, grūdosi prie laivo ir net ginčijosi dėl teisės plaukti.

Vilniaus meras Valdas Benkunskas neslepia džiaugsmo, kad sumanymas bent kol kas atrodo net labai sėkmingas: „Džiugu matyti, kaip naujas vandens maršrutas praturtina vilniečius ir miesto svečius naujais įspūdžiais.

Atgimstanti laivyba Neryje sulaukė milžiniško gyventojų susidomėjimo, o istorinio įvykio sėkmę liudija žmonių stovėjimas eilėse ir pilni reisai keleiviai, norinčių pamatyti Vilnių kitaip – iš Neries perspektyvos.“

Per savaitgalį bilietų platinimas parodė skaitmeninių sprendimų efektyvumą – net 573 laivo bilietai buvo įsigyti per „m.Ticket“ ir „Trafi“ programėles. Dar 182 bilietus keleiviai įsigijo per JUDU savitarnos kanalus bei platintojus, o 48 vienetus – bekontakčiu būdu laive.

Taip pat didelio susidomėjimo sulaukta iš verslo atstovų – jie iki šiol jau įsigijo 634 bilietus.

„Savaitgalio rezultatai patvirtina, kad laivas Rytas ne tik atlieka praktinę susisiekimo funkciją, bet ir tampa išskirtine patirtimi, leidžiančia miestui ir žmonėms susijungti per vandenį.

Esame dėkingi už pasitikėjimą ir džiaugiamės galėdami pasiūlyti dar vieną kokybišką judumo sprendimą Vilniuje“, – sako JUDU vadovė Loreta Levulytė-Staškevičienė.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą