Tyrimo duomenimis, institucija, kuria labiausiai pasitiki lietuviai, yra ugniagesiai gelbėtojai. Jais pasitiki 88,5 proc. apklaustųjų, nors prieš mėnesį jų buvo daugiau – 91,7 proc.
Palyginti su sausio duomenimis, mažiau gyventojų pasitiki ir Prezidento institucija – 69,4 proc. Tai 3,5 proc. mažiau nei sausio mėnesį.
Trečioje vietoje – bažnyčia, ja pasitiki 61,4 proc. respondentų. Sausį pasitikinčių buvo beveik tiek pat – 61,8 procento.
Į patikimiausių institucijų penketuką taip pat patenka kariuomenė (51,5 proc., sausį – 53 proc.) ir švietimas (44 proc., sausį – 44,8 proc.). Toliau seka Konstitucinis Teismas, kuriuo pasitiki 28,5 proc. (sausį – 30,1 proc.), policija, surinkusi 36,8 proc. (sausį – 36,9 proc.), žiniasklaida (33,3, sausį – 40,4 proc.) ir „Sodra“ (34 proc., sausį – 32,1 proc.).
Paskutiniai dešimtuke – bankai. Jais labiausiai pasitiki 34,2 proc. respondentų – 3 proc. mažiau nei prieš mėnesį.
Nepatikimiausios Lietuvos gyventojams atrodo partijos – jomis nepasitiki 78,7 proc. Tai 2,3 proc. daugiau nei sausį.
Tai rodo vasario 4–8 dienomis surengtos visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ reprezentatyvios apklausos rezultatai, kuriuos šeštadienį skelbia dienraštis „Lietuvos rytas“.
