-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 05 19

LVŽS ragina Seimą nesvarstyti valdančiųjų parengto Partnerystės įstatymo projekto

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) šešėlinė Vyriausybė priėmė nutarimą, kuriuo ragina Seimą nesvarstyti valdančiųjų parengtų partnerystės kaip šeimos teisinio santykio sureguliavimo klausimų. Vietoje to siūloma sudaryti prielaidas spręsti tos pačios lyties asmenų turtinius, jų atstovavimo sveikatos priežiūros srityje ir panašius klausimus, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Homoseksuali pora
Homoseksuali pora / 123RF.com nuotr.

Šio klausimo šešėlinėje Vyriausybėje viešą svarstymą paskatino valdančiųjų parengtas partnerystės įstatymo projektas, kuriame, kaip teigiama pranešime, partnerystei apibrėžti kopijuojama 2011 m. Konstitucinio Teismo nutarime suformuluota „šeimos“ sąvoka „šeimos samprata grindžiama šeimos narių tarpusavio atsakomybe, supratimu, emociniu prieraišumu, pagalba ir panašiais ryšiais bei savanorišku apsisprendimu prisiimti tam tikras teises ir pareigas“.

„Partnerystės įstatymo iniciatoriai vietoje žodžio „šeima“ įrašė žodį „partnerystė“ bei paliko visus Konstitucinio Teismo nutarime išvardintus „šeimos“ turinio ypatumus“, – teigia LVŽS.

Šešėlinis kabinetas taip pat mano, kad įstatymo rengėjai, nors bando išvengti nuorodų į vaikus ir vaikų įsivaikinimą, tačiau tuo pačiu metu kuria „dviejų rūšių šeimas“, kurių viena neturės įsivaikinimo galimybės.

Taip, pasak LVŽS, viena jų galės bet kuriuo metu deklaruoti esanti diskriminuojama, o tai sukuria prielaidą homoseksualių asmenų poroms ginti savo teises teisme ir reikalauti įsivaikinimo.

15min primena, kad antradienį parlamento pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigė, kad Partnerystės įstatymo projektas Seimui turėtų būti pateiktas artimiausiomis savaitėmis.

Įstatymų projektus dėl partnerystės įteisinimo parengė Seimo nariai Viktorija Čmilytė-Nielsen, Tomas Vytautas Raskevičius, Paulė Kuzmickienė, Andrius Navickas, Ieva Pakarklytė ir Eugenijus Gentvilas.

Šie projektai dar nėra registruoti Seimo teisės aktų bazėje.

Kaip gegužės pradžioje pranešė naujienų portalas delfi.lt., siūloma, kad partnerystė būtų apibrėžiama kaip „dviejų asmenų (partnerių) bendro gyvenimo faktas, įregistruotas teisės aktų nustatyta tvarka, su tikslu sukurti ar (ir) plėtoti, apsaugoti partnerių santykius“.

Pasak iniciatorių, būtų įtvirtintas registruotos lyčiai neutralios partnerystės modelis, teisinės partnerystės pasekmės atsirastų nuo partnerystės įregistravimo momento.

Pagal projektus, partnerystę registruotų civilinės metrikacijos įstaigos, abu partneriai galėtų pasirinkti kito partnerio pavardę kaip bendrą pavardę arba pasirinkti dvigubą pavardę.

Partnerystės įstatymo projekte siūloma nustatyti, kad turtas, partnerystės laikotarpiu įgytas abiejų partnerių ar vieno jų vardu, laikomas bendrąja daline partnerių nuosavybe, kartu preziumuojant, kad partnerių bendrosios dalinės nuosavybės dalys yra lygios, kol nėra įrodyta kitaip.

Partnerystę nutraukti būtų paprasčiau negu civilinę santuoką, kai visais atvejais, net, kai nėra vaikų, dėl to reikia kreiptis į teismą. Partnerystės atveju, tuo atveju, kai nėra vaikų, tą galės padaryti notaras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius