-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2018 02 06 /14:18

Ministras: įpareigojimo įstatymu greičiau tirti bylas teisėsaugai nebereikia

Ikiteisminius tyrimus atliekančių pareigūnų nebereikia įstatymu įpareigoti greičiau tirti bylų, sako vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.
Eimutis Misiūnas
Eimutis Misiūnas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Reaguodamas į prezidentės patarėjo antradienį išsakytą kritiką siūlymui panaikinti ikiteisminiams tyrimams numatytus terminus jis ragino labiau pasitikėti teisėsaugos sistema.

„Nesusikurkime demonų, kurių jau nebėra. Raginu skatinti pasitikėjimą pareigūnais ir teisine sistema, o ne ją nuolat bandyti diskredituoti. Negalime preziumuoti, kad policija ir prokuratūra dirba blogai, – feisbuke antradienį rašė ministras. – Generalinis prokuroras Vyriausybės posėdyje užtikrino, kad jo pavaldiniai sugeba užtikrinti tinkamą tyrimo kontrolę ir trumpiausius terminus. Papildomo įpareigojimo įstatymu jiems nebereikia.“

Pasak ministro, dabar ilgai trunkančius ikiteisminius tyrimus atliekantys pareigūnai vietoj to, kad tirtų nusikaltimą, turi gaišti laiką rinkdami po keturis parašus dėl jo pratęsimo.

„Per tą laiką, kol galioja šie terminai, nė karto neatsakyta juos pratęsti, nes tai reikštų ikiteisminio tyrimo sužlugdymą. Jei pareigūnas užčiuopė siūlo galą, bet per 6 ar 9 mėnesius nespėjo jo išvynioti (su prokuroro priežiūra ir kontrole), ar tai reiškia, kad mes nusiplauname rankas?“ – svarstė E.Misiūnas.

Alfredo Pliadžio nuotr./Dalia Grybauskaitė
Alfredo Pliadžio nuotr./Dalia Grybauskaitė

Jis išreiškė viltį, kad siūlymą palaikys ne tik Seimas, bet ir prezidentė, kurios patarėjas Mindaugas Lingė antradienį pareiškė, jog tokį siūlymą prezidentė Dalia Grybauskaitė vetuotų.

„Prezidentė tikrai nepalaiko ir nepalaikys tokio siūlymo, jeigu jis Seime bus priimtas, tikrai bus vetuojama“, – antradienį Žinių radijui sakė prezidentės patarėjas vidaus politikos klausimais Mindaugas Lingė.

Pasak jo, ištęsti bylų nagrinėjimo terminai sudaro sąlygas piktnaudžiavimui, kai sulaukus senaties bylos yra nutraukiamos.

„Tokie pasiūlymai apskritai diskredituoja ir kompromituoja visą teisėsaugos sistemą. Mūsų tikslas, kad terminai turi trumpėti – apskritai trumpėti“, – sakė jis.

M.Lingė pabrėžė, kad įvedus terminus bylų nagrinėjimui, tai davė efektą ir 2015 metais 214 dienų vidutiniškai trukę tyrimai 2017 sutrumpėjo iki 122 kalendorinių dienų.

„Užuot tęsus tą tendenciją, palaikius, tyrimai tada būtų atliekami efektyviai ir pakankamai greitai, dabar norima eiti visiškai priešingu keliu. Jei terminų nėra laikomasi, reikia griežtinti laikymosi kontrolę, tam svertai yra, prokuratūra juos turi, o ne atsisakyti terminų“, – sakė prezidentės patarėjas.

Vyriausybė prieš mėnesį Seimui pateikė Vidaus reikalų ministerijos (VRM) rengtas pataisas, kuriomis siūloma neriboti ikiteisminių tyrimų terminų, naikinti ikiteisminio tyrimo sustabdymo institutą. Pataisų autoriai motyvuoja, kad tiksliai apibrėžti ikiteisminio tyrimo terminai neužtikrina ikiteisminio tyrimo greitumo principo įgyvendinimo, jie nėra įtariamojo ar nukentėjusiojo asmens teisės į greitą procesą garantas, o daugiau – formalumas bei pridėtinės vertės nesukuriantis kontrolės mechanizmas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius