-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 04 06

Mokyklos jau ruošiasi naujiems mokslo metams: nuotolinio ugdymo patirtis užmiršta nebus

Dar šiems mokslo metams nepasibaigus, švietimo bendruomenė jau dėlioja planus naujiems: skiepijami mokytojai, ruošiamasi mokyklų renovacijai, atnaujinama kompiuterinė įranga.
Mokymasis namuose
Mokymasis namuose / Pranešimo autorių nuotr.

Anot jų, rugsėjį tikimasi sugrįžti į klases, tačiau pasiruošti kokybiškam nuotolinio ugdymo procesui taip pat būtina. Įvertinusios nuotolinio ugdymo metu išmoktas pamokas, mokyklos ir savivaldybės iš anksto siekia pasirūpinti ir skaitmeninio turinio licencijomis.

Pradėjo ruoštis anksčiau

Regina Mikalauskienė, VGTU inžinerijos licėjaus direktorė įsitikinusi, kad skaitmeninis ugdymo turinys – puiki alternatyva tradicinėms mokymo priemonėms.

„Jau mąstome apie kitus mokslo metus ir planuojame jų įsigyti. Dalis mūsų mokyklos mokytojų skaitmenines mokymo priemones kuria patys, tačiau mėgsta naudoti ir Nacionalinės švietimo agentūros rekomenduojamas. Mokamomis priemonėmis aprūpiname visus mokytojus ir dalį mokinių. Kuomet ministerija skyrė finansavimą skaitmeniniam ugdymo turiniui įsigyti – aprūpiname ir mokinius pagal mokytojų pasirinkimą“, – pasakoja R.Mikalauskienė.

Kauno Žaliakalnio progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, atliekanti direktoriaus funkcijas, sako, kad jau pasirūpino visų dalykų mokymosi priemonėmis.

„Mes gyvename tokiu laikotarpiu, kai elektroninės pratybos mus itin gelbsti – jos labai svarbios nuotolinio ugdymo metu. O ir mokytojams lengviau – jie mažiau užtrunka taisydami užduotis“, – teigia Taisija Kovalenkina.

Savivaldybės taip pat nesnaudžia

Panevėžio r. savivaldybė 2020 m. visoms rajono švietimo įstaigoms nupirko skaitmeninės mokymosi aplinkos prisijungimo licencijas, tai planuoja padaryti ir šiais metais.

„Iš anksto planuojame 2021 m. biudžetą ir lėšas, todėl žymiai anksčiau nei įprastai, dar lapkričio mėnesį pradėjome domėtis skaitmeninio turinio licencijomis kitiems mokslo metams, kalbėtis su mokyklomis. Dabartinėmis sąlygomis šios priemonės – tai numeris vienas, o kai sugrįšime į normalų gyvenimą, tai bus naudojama kaip papildoma priemonė“, – kalba Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Algirdas Kęstutis Rimkus.

Ukmergės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas sako, kad kaip tik dabar savivaldybė renka informaciją ir stengiasi koordinuoti visų švietimo įstaigų apsirūpinimą virtualaus ugdymo aplinkų licencijomis.

Daugiau užklausų sulaukia mokymosi platformų kūrėjai

Išaugusį susidomėjimą skaitmeniniu turiniu ateinantiems mokslo metams pastebi ir elektroninių mokymosi platformų vystytojai. Anot jų, 80 proc. mokyklų licencijomis 2020-2021 mokslo metams pasirūpino rugpjūčio mėnesį, o šiais metais aktyvumas jaučiamas jau nuo vasario.

„Mokymosi įstaigos kaip niekada anksti pradėjo rūpintis skaitmeniniu turiniu – pirmosios mokymosi įstaigų užklausos mus pasiekė dar vasario mėnesį, o šių metų kovą mes sulaukėme 60 proc. daugiau užklausų nei 2020 m. kovą“, – pristato Edgaras Jasalinis, UAB „Ateities pamoka“ direktorius.

Anot jo, mokyklų poreikiai aptarti su beveik visų savivaldybių atstovais ir jau apie pusę jų, pasitarę su mokyklomis, pateikė preliminarius užsakymus. Tokį ankstyvą mokyklų sujudimą E.Jasalinis aiškina tuo, kad šiais mokslo metais mokyklos įvertino virtualių mokymosi platformų svarbą, tad, kol dar neprasidėjo svarbus egzaminų metas, norima greičiau sutvarkyti formalumus.

Nuotolinio ugdymo patirtis užmiršta nebus

Jau keturiasdešimt metų mokykloje dirbanti T.Kovalenkina sako, kad niekada negalėjo įsivaizduoti mokyklos be mokinių. Ir nors nuotolinis mokslas vyko sklandžiai, nesulaukė jokių nusiskundimų nei iš moksleivių ar jų tėvų, nei iš mokytojų, ji tikisi naujais mokslo metais sugrįžti į klases.

Jai antrina ir R.Mikalauskienė, sakydama, kad įgauta nuotolinio mokymo patirtis bus naudinga ir sugrįžus į klases.

„Esame optimistai, tikimės, kad kitais mokslo metais mokysimės kontakto būdu, tačiau nuotolinio ugdymo patirtis ir skaitmeninis ugdymo turinys bus sėkmingai taikomi ugdyme“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius