2015-12-22 10:51

Nuo 2018 metų beveik 50 apylinkių teismų sujungiami į 12

Seimas antradienį patvirtino teismų reformą, pagal kurią nuo 2018 metų 49 apylinkių teismai sujungiami į dvylika.
Naujos Vilniaus rajono apylinkės teismo patalpos
Naujos Vilniaus rajono apylinkės teismo patalpos / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Taip pat Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apygardų administraciniai teismai bus prijungiami prie Kauno apygardos administracinio teismo. Už atitinkamą nutarimą balsavo 96 Seimo nariai ir devyni susilaikė.

Po reformos liks Vilniaus miesto, Vilniaus rajono, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės, Plungės, Tauragės, Telšių ir Utenos apylinkių teismai. Numatoma, kad kai kurie šiuo metu veikiantys teismai  būtų prijungiami prie kitų teismų, vietoj veikusių atskirų teismų  įsteigiant teismų padalinius – teismų rūmus.

Vilniaus apygardos administracinis teismas į reorganizavimo procesą neįtrauktas, atsižvelgus į jo specifinę kompetenciją.

Reformą inicijavo Teisingumo ministerija, pertvarkomis siekiama didinti bylų nagrinėjimo operatyvumą, suvienodinant teisėjų ir teismų darbuotojų darbo krūvį, efektyviau panaudoti teismų žmogiškuosius ir materialinius išteklius.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą