2026-07-25 07:36

Opozicija mato poreikį naujam parlamentiniam tyrimui dėl CŽA kalėjimo, valdantieji noru netrykšta

Vakaris Vingilis, Vilmantas Venckūnas
Lietuvai pralaimėjus dar vieną bylą Europos Žmogaus Teisių Teisme (EŽTT) dėl neteisėto kalinimo įtariamame JAV Centrinės žvalgybos agentūros (CŽA) kalėjime, valdančiųjų ir opozicijos nuomonės išsiskiria, ar verta aiškintis tokio sulaikymo centro egzistavimo faktą.

Šio straipsnio įgarsinimo gali klausyti tik 15min prenumeratoriai

Prenumeruoti
Vieta, kur galimai Lietuvoje veikė CŽV kalėjimas
Vieta, kur galimai Lietuvoje veikė CŽV kalėjimas / Valdo Kopūsto / 15min nuotr.

Valdantieji mano, kad atsakymus apie tai pateikė anksčiau vykę parlamentiniai ir teisėsaugos tyrimai, be to, nuo įtariamo CŽA kalėjimo veikimo greta Vilniaus esančiuose Antaviliuose praėjo per daug laiko.

Savo ruožtu opozicija įsitikinusi, kad tokio tyrimo reikia, o aiškus atsakymas, ar Lietuvoje tokia sulaikymo įstaiga buvo – valstybės garbės reikalas.

Sako, kad klausimai atsakyti

Didžiausios valdančiosios Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos seniūnė Orinta Leiputė nemano, kad tokio tyrimo reikia.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą