2015-03-19 10:00

Parlamentarai kritiškai vertina Rimantės Šalaševičiūtės pasirinktą kandidatę Ingą Juozapavičienę

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė į Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD) direktorės pareigas siūlo buvusią pavaldinę – Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigos vyresniąją patarėją teisininkę Ingą Juozapavičienę, ketvirtadienį rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.
Rimantė Šalaševičiūtė
Rimantė Šalaševičiūtė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

I.Juozapavičienė nėra dirbusi sveikatos apsaugos srityje, tačiau, anot R.Šalaševičiūtės, problemos, kurias nagrinėja ir sprendžia NTAKD, susijusios ne vien su sveikatos apsauga, o yra kompleksinės, joms spręsti reikalingas tarpžinybiškumas.

„Manau, visais atvejais svarbiausia yra sisteminis matymas ir požiūris“, – sakė ministrė.

Skiriamas žmogus iš artimos ministrės aplinkos. Kadangi vėl ateina asmuo, neturintis patirties toje srityje, visa atsakomybė teks ministrei arba Vyriausybei, – A.Matulas.

Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkei Dangutei Mikutienei kilo abejonių, ar I.Juozapavičienei užteks žinių ir kompetencijos užimti NTAKD direktoriaus postą.

Komiteto pirmininkės pavaduotojas Antanas Matulas teigė, kad I.Juozapavičienės nepažįsta nei politikai, nei medikų bendruomenė.

„Skiriamas žmogus iš artimos ministrės aplinkos. Kadangi vėl ateina asmuo, neturintis patirties toje srityje, visa atsakomybė teks ministrei arba Vyriausybei. Tas žmogus, matyt, ateina pirmiausia mokytis, o paskui dirbti“, – „Lietuvos žinioms“ sakė A.Matulas.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą