Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2016 05 25 /10:30

Prokuratūra patikslino: Eligijus Masiulis įtariamas ir kyšininkavimu

Buvusiam Seimo nariui Eligijui Masiuliui pateikti įtarimai dėl prekybos poveikiu, kyšininkavimo ir neteisėto praturtėjimo, pranešė Generalinė prokuratūra. Antradienį prokuratūra buvo pranešusi, kad politikas įtariamas padaręs dvi nusikalstamas veikas – prekiavęs poveikiu ir neteisėtai praturtėjęs.
Eligijus Masiulis
Eligijus Masiulis / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vadovė Elena Martinonienė 15min nurodė, kad antradienį apie įtarimus kyšininkavimu nebuvo pranešta dėl techninės klaidos.

„Tai tik techninė klaida ir tik pranešime spaudai. Pačiam įtariamajam viskas buvo suformuluota tinkamai. Labai atsiprašau už šį netikslumą pranešime spaudai“, – sakė ji.

Pasak prokurorų, ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia pagrįstai įtarti, kad būdamas Seimo nariu bei Liberalų sąjūdžio vadovu E.Masiulis iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio už „tam tikrus šiam koncernui palankius ir finansiškai naudingus sprendimus“ savo bei kitų naudai priėmė 106 tūkst. eurų kyšį.

Pranešime apie įtarimą taip pat nurodoma, kad, turimais duomenimis, E.Masiulis galimai yra žadėjęs veikti dėl šių naudingų koncernui sprendimų pats bei paveikti tai daryti kitus asmenis.

Kas tie asmenys, prokurorai nenurodo.

Generalinė prokuratūra pažymi, kad E.Masiulio galimai priimta suma 11 kartų viršija teisės aktuose nurodytą didelės vertės kyšio (250 MGL arba šiuo metu 9415 eurų) dydį.

Įtarimas dėl neteisėto praturtėjimo pareikštas atsižvelgiant į tai, kad atliktos kratos metu E.Masiulio namuose buvo rasta didelė pinigų suma – apie 250 tūkst. eurų, kuri, kaip įtariama šiuo metu, negalėjo būti įgyta teisėtai.

Po apklausos E.Masiuliui skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Gresia 8 metai kalėjimo

Baudžiamasis kodeksas už didesnės negu 250 MGL vertės kyšio priėmimą numato nuo dvejų iki aštuonerių metų nelaisvės, o tas, kas turėjo nuosavybės teise didesnės negu 500 MGL vertės turtą, žinodamas arba turėdamas ir galėdamas žinoti, kad tas turtas negalėjo būti įgytas teisėtomis pajamomis, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

Be to, E.Masiuliui pateikti įtarimai pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, kuris numato, kad tas, kas pasinaudodamas savo visuomenine padėtimi, tarnyba, įgaliojimais, giminyste, pažintimis ar kita tikėtina arba tariama įtaka valstybės ar savivaldybės institucijai ar įstaigai, tarptautinei viešajai organizacijai, jų valstybės tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui savo ar kitų asmenų naudai tiesiogiai arba netiesiogiai pažadėjo ar susitarė priimti kyšį arba reikalavo ar provokavo duoti kyšį, arba priėmė didesnės negu 250 MGL vertės kyšį, pažadėjęs paveikti atitinkamą instituciją, įstaigą ar organizaciją, valstybės tarnautoją ar jam prilygintą asmenį, kad šie teisėtai ar neteisėtai veiktų ar neveiktų vykdydami įgaliojimus, baudžiamas laisvės atėmimu nuo dvejų iki aštuonerių metų.

Papirkimu, prekyba poveikiu ir neteisėtu disponavimu valstybės paslaptimi įtariamas koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas R.Kurlianskis yra suimtas 20-čiai dienų, suėmimas baigiasi gegužės 30 dieną. Verslininkas kaltės nepripažįsta.

R.Kurlianskis yra kelias televizijas valdančio „Laisvo ir nepriklausomo kanalo“ grupės valdybos pirmininkas ir naujienų portalą alfa.lt valdančios „Alfa Media“ valdybos pirmininkas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius