Šiemet dėl Panevėžio mero posto susigrūmė 11 kandidatų. Lyderiais visada buvo laikomi dabartinis, bet nuo pareigų nušalintas meras architektas Rytis Mykolas Račkauskas (Visuomeninis rinkimų komitetas „Atsinaujinančiam Panevėžiui“) ir Seimo narys Povilas Urbšys (Visuomeninis rinkimų komitetas „Kurkime jaukų miestą Kartu“) – abu kilę iš to paties politinio judėjimo, kuris skilo.
Dar viena lygiavertė kandidatė – konservatorių atstovė verslininkė Indiana Grigienė, žadanti sugrąžinti Panevėžiui didmiesčio statusą.
Be šių išvardytų kandidatų, Panevėžio mero posto taip pat siekia Lietuvos žaliųjų partijos atstovė Gema Umbrasienė, Liberalų sąjūdžio atstovas Valdemaras Jakštas, „darbietė“ Sandra Jakštienė, „valstiečių“ atstovas Kęstutis Lukoševičius, socialdemokratas Ramūnas Vyžintas, „tvarkietis“ Rimantas Petukauskas, socialdarbietis Petras Narkevičius, Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partijos kandidatas Raimondas Pankevičius.
Savivaldybės taryboje dėl minėtų 27 vietų, be jau išvardintų politinių jėgų, kovoja ir Lietuvos centro partijos atstovai.
