Iniciatorių teigimu, tokių Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisų reikia dėl pastaraisiais metais šalies miestuose išaugusio minėtų transporto priemonių naudojimo.
„Kartu daugėja šių priemonių vairuotojų daromų Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimų – važiavimo šaligatviais ir pėsčiųjų takais, viršijant leistiną greitį, keliant pavojų pėstiesiems, vežant keleivius“, – rašoma aiškinamajame rašte.
