-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2011 09 09

Seimo pirmininkė: nelietuviškų pavardžių rašymas antrame paso puslapyje turėtų būti įteisintas

Seimo pirmininkė Irena Degutienė sako, kad parlamentas turėtų pritarti asmenvardžių rašybai nelietuviškais lotyniškais rašmenimis antrajame paso puslapyje.
I.Degutienė
I.Degutienė / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Parlamento vadovė pabrėžė, kad leisti pagrindinius pavardžių įrašus nelietuviškais rašmenimis draudžia Konstitucija.

„Yra alternatyvus projektas, koks yra įgyvendintas kaimyninėje Latvijoje, galimybė vardus ir pavardes rašyti nelietuviškais rašmenimis ne pirmajame, o antrajame puslapyje. Tai yra tas kompromisinis variantas, kuris tikrai turėtų būti priimtas“, – interviu „Lietuvos ryto“ televizijai sakė I.Degutienė.

Seimo pirmininkė pabrėžė, kad įteisinti pagrindinius įrašus dokumentuose nelietuviškais rašmenimis būtų galima tik pakeitus Konstituciją. Vyriausybės sprendimą parengti atitinkamą projektą, kurį Seimas pernai atmetė, I.Degutienė pavadino „neatsakingu poelgiu“.

Lietuvos lenkų politikai ir juos remiantys politikai Varšuvoje kritikuoja Lietuvą, kad ji neįgyvendino pažadų įteisinti pavardžių rašybą originaliai, naudojant ir tokias lenkiškas raides kaip „w“, kurių nėra lietuvių kalbos abėcėlėje.

Komentuodama naująjį Švietimo įstatymą, I.Degutienė sakė, kad jis yra palankesnis tautinėms mažumoms nei daugelyje kitų Europos šalių galiojančios normos, tačiau pripažino, kad „galima diskutuoti“, ar neverta pratęsti pereinamojo laikotarpio, kada tautinės mažumos turės laikyti vienodą lietuvių kalbos egzaminą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius