-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 10 26

Šią savaitę koronaviruso tyrimai intensyviau bus vykdomi 21-oje raudonosios zonos savivaldybėje

Nuo šiandien iki sekmadienio 21-oje raudonosios zonos savivaldybėje bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso, rašoma Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime spaudai.
COVID-19 patikros punktas Vilniuje
COVID-19 patikros punktas Vilniuje / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Į raudonąją zoną patenka Raseinių, Kelmės, Plungės, Švenčionių, Joniškio, Šiaulių, Skuodo, Pasvalio, Kretingos, Širvintų, Jurbarko, Vilniaus, Klaipėdos, Šilalės, Trakų, Telšių rajonų, taip pat Marijampolės, Vilniaus, Elektrėnų, Kauno ir Klaipėdos miestų savivaldybės. Ši 21 savivaldybė pateko į raudonąją zoną, sudarytą pagal šviesoforo principą.

Raudonosios zonos savivaldybėse bus tiriami gydymo įstaigų ir socialinės globos įstaigų darbuotojai, tiesiogiai kontaktuojantys su pacientais ar gyventojais, taip pat gydymo įstaigose besigydantys pacientai.

Gydymo įstaigų ir socialinės globos įstaigų darbuotojai, tiesiogiai kontaktuojantys su pacientais ar gyventojais, taip pat gydymo įstaigose besigydantys pacientai bus tiriami ir geltonajai zonai priskirtose Kauno, Šakių, Šilutės, Radviliškio, Panevėžio, Jonavos, Kaišiadorių, Ukmergės, Mažeikių, Lazdijų, Molėtų, Akmenės, Kėdainių, Kupiškio, Pakruojo rajonuose, taip pat Šiaulių, Palangos, Rietavo, Birštono, Kazlų Rūdos, Prienų, Panevėžio, Druskininkų, Kalvarijos, Neringos, Pagėgių miestuose.

Žaliajai zonai šią savaitę priklausančiuose Tauragės, Utenos, Varėnos, Rokiškio, Vilkaviškio, Alytaus, Šalčininkų, Anykščių, Zarasų, Biržų, Ignalinos rajonuose bei Alytaus ir Visagino miestuose bus tiriami gydymo įstaigų ir socialinės globos įstaigų darbuotojai, tiesiogiai kontaktuojantys su pacientais ar gyventojais.

Raudonajai zonai priskiriamos tos savivaldybės, kurios atitinka šiuos kriterijus:

  • 14 dienų suminis sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra didesnis kaip 50 ir per paskutinę savaitę nustatytų teigiamų tyrimų dalis nuo visų atliktų tyrimų savivaldybėje yra daugiau arba lygu 4 proc.
  • Atvejų, nesusijusių su protrūkiais ar židiniais, dalis yra 30 ar daugiau procentų per savaitę.
  • Sergamumas yra daugiau nei 150 atvejų 100 tūkst. gyventojų per paskutines 14 dienų ir atvejų, nesusijusių su protrūkiais, dalis yra 30 ar daugiau proc. per savaitę.
  • Atitinkančioje šiuos kriterijus savivaldybėje per savaitę turi būti nustatyta daugiau kaip 10 koronaviruso atvejų.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), individualiai įvertinus savivaldybės rizikingumą, galės pateikti siūlymą dėl savivaldybės priskyrimo raudonajai zonai.

Geltonajai zonai priskiriamos savivaldybės:

  • Kai jose per paskutines 14 dienų sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų savivaldybėje yra nuo 25 iki 50 ir per paskutinę savaitę nustatytų teigiamų tyrimų dalis nuo visų atliktų tyrimų savivaldybėje yra daugiau arba lygu 4 proc.
  • 14 dienų suminis sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų savivaldybėje yra nuo 25 iki 150 ir per paskutinę savaitę nustatytų teigiamų tyrimų dalis nuo visų atliktų tyrimų savivaldybėje yra mažiau kaip 4 proc.

Žaliajai zonai priskiriamos tos savivaldybės, kuriose:

  • 14 dienų suminis sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų savivaldybėje yra mažesnis kaip 25 ir per paskutinę savaitę nustatytų teigiamų tyrimų dalis nuo visų atliktų tyrimų savivaldybėje yra mažiau nei 4 proc.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius