2025-06-17 07:37 Atnaujinta 2025-06-17 15:33

Lietuvių evakuacija iš Izraelio: kirto sieną su Jordanija

Antradienio rytą Tel Avive prasidėjo Lietuvos piliečių evakuacija iš Izraelio, praneša Izraelyje šiuo metu esantis 15min žurnalistas Ignas Jačauskas. Po 13 valandos visi trys autobusai sėkmingai pasiekė pasienį su Jordanija. Apie 14,30 val. evakuojamieji kirto sieną su Jordanija.

Prie Lietuvos ambasados atvyko apie 150 žmonių, tarp jų – ne tik lietuviai, bet ir kitų ES šalių piliečiai.

Trimis autobusais jie vežami iki pasienio su Jordanija, vėliau vyks į Aqabos oro uostą, iš kur planuojamas tiesioginis skrydis į Vilnių.

VIDEO: Izraelyje prasideda Lietuvos piliečių evakuacija

Autobusams teko sustoti dėl raketų

15min žurnalistas praneša, kad praėjus daugiau nei pusvalandžiui nuo trijų autobusų kelionės pradžios, lietuvius evakuojantiems autobusams teko stoti sulaukus pranešimų apie pavojų.

Pranešimas apie oro pavojų
Pranešimas apie oro pavojų

Kol kas pranešama apie raketų pavojų Tel Avive, centriniame Izraelyje bei šalies pietuose.

Vietoje esantis 15min žurnalistas matė už kelių dešimčių kilometrų skriejančias raketas, girdėjosi mažiausiai trys sprogimai.

15min nuotr./Lietuvių evakuacija iš Izraelio
15min nuotr./Lietuvių evakuacija iš Izraelio
VIDEO: Vykstant lietuvių evakuacijai į Izraelį skriejo raketos

Vėliau ore buvo matyti keli dūmų kamuoliai, tad tikėtina, kad raketas neutralizavo Izraelio oro gynyba.

Pasiekė pasienį

Po 13 valandos I.Jačauskas pranešė, kad konvojus su beveik 80 Lietuvos ir kitų ES šalių piliečių sėkmingai pasiekė pietinį Izraelio Eilato kurortą, pasienyje su Jordanija.

Kadangi dauguma evakuotų žmonių neturi iš anksto pasidarę Jordanijos vizų, šiuo metu dar tvarkomi formalumai.

Eilate laukiama ir daugiau Lietuvos piliečių, kurie šį tašką turėtų pasiekti savarankiškai.

Iš viso tokį norą pareiškė apie 160 Lietuvos piliečių, su Lietuva susijusių žmonių, Lietuvos diplomatai į skrydį pakvietė ir kitų ES šalių piliečius.

Kirto sieną

14,30 val. I.Jačauskas pranešė, kad iš Izraelio evakuojami lietuviai kirto Jordanijos sieną. Prie sienos teko palaukti, nes Jordanijos pareigūnams sukėlė įtarimų vieno estų žurnalisto bagaže rasta LGBT atributika ir Izraelio vėliava, tačiau galiausiai nesklandumai buvo išspręsti.

Lietuvos ambasados Izraelyje atstovų lydima delegacija bus nuvežta į už kelių kilometrų esantį Akabos oro uostą. Skrydis į Vilnių numatytas 19 val.

Lietuvos institucijos jau anksčiau nutarė piliečius evakuoti užsakomuoju civiliniu skrydžiu į Lietuvą iš Jordanijos, nors į regioną atskrido ir kariuomenės transporto orlaivis „Spartan“.

Kaip skelbė BNS, Izraelis ir Iranas nuo praėjusios savaitės apšaudo vienas kito teritoriją, o tai kursto tarptautinės bendruomenės nuogąstavimus, kad dešimtmečius trukusi įtampa gali virsti plataus masto karu.

Izraelis penktadienį pirmas smogė Iranui, ataką prieš Teherano branduolinius ir karinius objektus bei aukščiausio rango karininkus argumentuodamas siekiu sužlugdyti šalies pastangas pasigaminti branduolinį ginklą. Izraelio smūgiai kliudė ir gyvenamuosius rajonus.

Iranas, iki šiol tvirtinantis branduolinę programą vystantis civiliniais tikslais, atsakė Izraeliui savomis raketų atakomis.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą