2026-04-08 10:01

TS-LKD lyderis: saugumo strategija neatskleidžia gynybos minties, todėl pristatome alternatyvią

Opozicinių Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas sako, kad Krašto apsaugos ministerijos (KAM) parengta nacionalinio saugumo strategija neatskleidžia lietuviškos gynybos minties.

Šio straipsnio įgarsinimo gali klausyti tik 15min prenumeratoriai

Prenumeruoti
Laurynas Kasčiūnas
Laurynas Kasčiūnas / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Todėl konservatoriai trečiadienį pristatė savo parengtą alternatyvią saugumo strategiją, kurioje iškėlė penkis strateginius tikslus – tokius kaip Lietuvos gynybos bei visuotinės gynybos veiksmingumas, kolektyvinė gynyba ir sąjungininkų parama, valstybės ir visuomenės atsparumo stiprinimas, veiksmingas krizių valdymas bei ilgalaikių nacionalinio saugumo pagrindų sutvirtinimas.

„KAM parengta nacionalinio saugumo strategija – tradicinis dokumentas, parengiamas kas ketverius metus. Tačiau pasirengimo procesas ir turinys mūsų akimis yra pernelyg biurokratinis. (...) Trūkumas pagrindinis yra tai, kad ten neatskleidžiama nacionalinė lietuviška gynybos mintis, gynybos mokykla“, – alternatyvios saugumo strategijos pristatyme Seime sakė L.Kasčiūnas.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą