2008-07-30 07:24

Už gerą mokymąsi – apdovanojimai

Erika Kočetygina
Antradienį uostamiestyje apdovanojimų sulaukė geriausiai brandos egzaminus išlaikę abiturientai. Tokių moksleivių Klaipėdos apskrityje buvo penki.
Moksleiviai
Moksleiviai
Temos: 1 Egzaminas

Ši akcija, kuria jaunuoliai skatinami geriau mokytis, tęsiasi jau trečius metus.

Ąžuolyno gimnaziją baigusi klaipėdietė Eglė Šimulionytė labai džiaugėsi, kad buvo pripažinta viena iš geriausių. „Stropi mokinė buvau jau pradinėse klasėse. Manau, kad tik sistemingas mokymasis yra visko pagrindas“, – teigė E.Šimulionytė. Mergina pripažino, kad prieš egzaminus jaudinosi ir galvojo, kad viskas bus žymiai sunkiau, nei iš tiesų buvo.

Iš penkių apdovanotų jaunuolių – du pasirinko studijuoti mediciną. Viena iš jų – šilutiškė Vaiva, net iš trijų egzaminų surinkusi šimtukus. „Mano sesuo medikė, todėl manau, kad mano pasirinkimas tikrai geras“, – sakė mergina.

„15min“ kalbinta E.Šimulionytė taip pat pasirinko šią specialybę. „Mano tėtis gydytojas, tačiau nemanau, kad tai buvo pagrindinis faktorius, lėmęs mano pasirinkimą. Studijuoti mediciną norėjau nuo trečios klasės. Svajonė buvo tokia didelė, kad nutariau ją įgyvendinti“, – atviravo E.Šimulionytė.

Tarp apdovanotųjų buvo norinčių studijuoti informatiką bei politikos mokslus. „Pernai dalyvavau „Jaunojo politiko“ konkurse ir užėmiau antrą vietą. Manau, tai buvo puiki proga pasitikrinti savo jėgas prieš stojant į universitetą. Man pavyko, todėl esu būsima politikos mokslų studentė“, – šypsojosi Šilutėje Vidūno gimnaziją baigusi Lina Kuzminskaitė. Pašnekovė pasakojo, kad nesitikėjo taip gerai išlaikyti brandos egzaminus ir tuo labiau patekti į geriausiųjų penketuką. „Kai kurių dalykų egzaminams labai gerai paruošė mokytojai, o ruošiantis kitiems reikėjo daugiau dirbti pačiai. Galbūt per egzaminus mane lydėjo ir sėkmė“, – šypsojosi L.Kuzminskaitė.

Kalbinti jaunuoliai negailėjo patarimų, kurie būsimiems dvyliktokams padėtų pasiekti panašių rezultatų. Anot jų, svarbiausia nenuleisti rankų ir įsikalti į galvą, kad sistemingai mokytis reikia jau nuo pirmos klasės. „Per vienus metus tiesiog fiziškai neįmanoma išmokti viso, dvylikos metų, kurso“, – teigė L.Kuzminskaitė.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą