„Esu įsitikinęs ir tikiu, kad jūs mane suprasite, kad strategiškai mums privalu draugauti, mums privalu sutelkti jėgas, nešvaistyti energijos ginčams ir aiškinimuisi visokių problemų, kurių visada turi kaimynai, bet susitelkti į esmę“, – kreipdamasis į užsienyje reziduojančius Lietuvos ambasadorius sakė ministras.
„Strategiškai kalbant, mūsų partnerystė būtina mūsų valstybės ateičiai, Europos ateičiai, regiono ateičiai. Tai supranta visi mūsų draugai, mes irgi tą suprantame“, – kalbėjo L.Linkevičius.
„Aišku, tai neturi būti daroma sąskaita vieni kitų, kalbos nėra. Bet mes esame, manau, gerame kelyje ir mes po truputėlį intensyviname šituos santykius“, – pridūrė ministras.
Kaip aktyvesnio bendradarbiavimo pavyzdžius ministras paminėjo parlamentarų susitikimus ir bendrą Lietuvos, Lenkijos, Danijos ir Nyderlandų užsienio reikalų ministrų vizitą į Ukrainą.
L.Linkevičiaus teigimu, strateginė Lietuvos ir Lenkijos partnerystė yra naudinga saugumo ir ekonomine prasme, taip pat ginant bendras pozicijas ES.
„Aišku, tai turime siekti daryti ne vieni kitų sąskaita, o gerbdami vieni kitus, ir turime labai atidžiai sekti, kad taip ir būtų. Nes yra pagundų kartais nukrypti nuo šito kelio“, – užsiminė ministras.
Pastaruosius kelerius metus Lietuvos ir Lenkijos santykiai buvo įtempti dėl skirtingai vertinamos tautinių mažumų padėties.
