Sovietmečiu buvusi madinga vaikų darželių puošmena – automobilių padangos, riogsančios žaidimų aikštelėse ar „puošiančios" teritoriją, kurioje žaidžia mažieji, šiurpina specialistus.
Vilniaus visuomenės sveikatos centro Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja Asta Razmienė sako nesuprantanti, kodėl iki šiol vaikų darželių ir mokyklų teritorijose guli senos padangos. „Padangos priskiriamos pavojingoms atliekoms. Jos turi būti utilizuotos ir negali būti naudojamos kaip švietimo įstaigų aplinkos puošybos elementas ar vaikų žaidimams. Dėl aplinkos poveikio padangos dūla, išskiria sveikatai pavojingų toksinių bei cheminių medžiagų. Viena jų – benzenas – yra žinoma kaip kancerogenas, sukeliantis vėžį", – „Sostinei" sakė visuomenės sveikatos specialistė.
Iki šiol senos padangos dūla bent penktadalyje Vilniaus darželių.
