„Vilnius atsirado prieš dešimtis tūkstančių metų tirpstant ledynams, ir mes tikrai nenorime, kad ledynmetis dabar imtų ir jį sunaikintų“, – konferencijos pradžioje pabrėžė Vilniaus meras Artūras Zuokas.
Pasak LR Prezidento Valdo Adamkaus, klimato kaitos problema tampa pačia svarbiausia tema tarptautinėje arenoje, Europos Sąjunga, Jungtinės Tautos kuria veiksmų programas, dėl to Lietuvoje vykstanti konferencija turėtų padėti startuoti naujoms idėjoms.
Pristatydamas Vilniaus patirtį, Tarybos narys bei Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Kęstutis Nėnius priminė, kad Vilnius buvo pramoninis miestas, o šiandien gali didžiuotis švariausiu oru ir vienu kokybiškiausiu vandeniu Europoje.
Konferencijoje taip pat pristatyti pastatų renovavimo projektai, „Saulės energetikos tyrimų kompleksas“ – didžiausias saulės elektros energetinis kompleksas Baltijos šalyse, atliekų šalinimo planas, pirmoji Europoje elektroninių dviračių nuomos sistema.
Konferencijoje taip pat dalyvauja „Greenpeace“, Europos parlamento, Europos komisijos atstovai, pristatomi Talino, Rygos, Stokholmo, Vienos, Helsinkio veiksmai siekiant sumažinti klimato kaitos padarinius.
