2026-05-22 14:06

Vilniuje kyla nauja progimnazija: įkasta kapsulė ateities kartoms

Vilniaus Perkūnkiemio rajone pažymėta dar viena Vilniaus pradžia – įkasta kapsulė, žyminti naujos progimnazijos statybas. Pavilnionių g. 25 iškils moderni keturių aukštų mokykla, kurioje mokysis apie 612 mokinių. Čia veiks 22 klasės, o mokyklos kolektyvą sudarys apie 65 pedagogai. Mokyklos teritorija užims 1,48 ha, rašoma Vilniaus vystymo kompanijos pranešime žiniasklaidai.
Vilniuje kyla nauja progimnazija: įkasta kapsulė ateities kartoms
Vilniuje kyla nauja progimnazija: įkasta kapsulė ateities kartoms / Sauliaus Žiūros nuotr.

Tai tik penkta statoma savivaldybės mokykla Vilniuje per visą Nepriklausomybės laikotarpį. Jos atsiradimu nuo pat jos architektūrinio konkurso, statybos valdymo rūpinasi sostinės viešojo intereso objektų plėtros ir valdymo bendrovė Vilniaus vystymo kompanija. Ji vėliau dar 20 metų rūpinsis ir mokyklos ūkio administravimu.

Šioje progimnazijoje bus įrengtas baseinas ir per visą pastato aukštį išdėstytas atriumas. Atriumas erdvei suteiks šviesos ir atvirumo. Vidinis kiemas taps bendru mokyklos centru – vieta susitikimams, pertraukoms ir lauko veikloms.

Sauliaus Žiūros nuotr./Vilniaus meras Valdas Benkunskas
Sauliaus Žiūros nuotr./Vilniaus meras Valdas Benkunskas

„Šios progimnazijos vietos bendruomenė laukė jau seniai – mokykla šalia namų iš tiesų pagerina visos šeimos gyvenimo kokybę. Tai taip pat žingsnis link 15 minučių miesto, kuriame pagrindines paslaugas nuo gyvenamosios vietos galima lengvai ir greitai pasiekti be automobilio“, – per kapsulės įkasimo ceremoniją sakė Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas.

Progimnazijos mokiniai iš antrojo aukšto galės patekti tiesiai į mokyklos kiemą ir sporto aikšteles, o žaidimų erdvė bus įrengta ant bibliotekos stogo. Trečiame aukšte bus įrengtas atviras sodas, ketvirtame – terasa, kurioje vaikai galės pratęsti gamtos mokslų pamokas.

„Miestą kuria žmonės, todėl statant mokyklas Vilniuje norime suteikti kuo geresnes švietimo sąlygas vilniečiams. Bendruomenė jau išrinko ir pavadinimą mokyklai, jį patvirtinome miesto taryboje. Būsima Perkūno progimnazija yra tik pradžia švietimo įstaigų statybų proveržio, kurio Vilniuje laukėme daugiau nei 30 metų“, – sako Vilniaus vicemeras Vytautas Mitalas.

Sportui mokykloje numatyti du salių kompleksai – didžioji apie 1050 kv. m salė ir mažoji salė papildomoms veikloms. Greta mokyklos bus įrengtas 2000 kv. m sporto aikštynas, po kuriuo bus priedanga, o jos viešosios erdvės prisidės ir prie Perkūnkiemio rajono veido bei identiteto formavimo.

„Mokykla bus labai moderni ir tvari, pavyzdžiui, ant šios mokyklos stogo įrengiama saulės modulių elektrinė, kuri padės ugdyti vaikų supratimą apie tvarią energetiką. Mokykloje bus baseinas, kuris suprojektuotas taip, kad po mokyklos darbo valandų, juo galėtų naudotis ir Pašilaičių gyventojai“, – teigia Vilniaus vystymo kompanijos vadovė Laura Joffė.

Mokykloje bus įrengtos specializuotos klasės: siuvimo, gamtos mokslų, metalo ir medžio dirbtuvės, mokomoji virtuvė, teatro ir kino salė bei skaitmeninės gamybos dirbtuvės.

„Šį projektą vertiname itin atsakingai ir sieksime, kad jis būtų įgyvendintas laiku, užtikrinant aukščiausią kokybės standartą“, – sako progimnaziją statančios „EIKA Construction“ vadovas Almantas Čebanauskas.

Naująją progimnaziją projektavo MB „De architectura“ kartu su UAB „Baltic Engineers“ („Office De Architectura“ ir „Be Live“). Projekto autoriai, kurdami mokyklą, siekė nutolti nuo įprasto formalaus institucinio mokyklos įvaizdžio.

„Mokykla yra ypatinga erdvė, kuri vaikams atmintyje išlieka visam gyvenimui. Šią mokyklą projektavome tokią, kad ir vaikai, ir vietos bendruomenė galėtų ir norėtų čia laiką leisti nuolat. Svarbu projektuojant buvo ir tai, kad kiekvienas vaikas atrastų savo mėgstamą vietą“, – atkreipė dėmesį MB „De architectura“ partneris ir projekto architektas Andrius Ropolas.

Planuojama, kad progimnazija duris mokiniams atvers 2027 m. rugsėjį. Statybų vertė siekia 28,2 mln. Eur.

Šios naujos mokyklos statybos – viena iš Vilniaus pradžių – sparčios naujų Vilniaus švietimo įstaigų plėtros dalis. Pagal specialų finansavimo modelį, kai ugdymo įstaigų statybai ir vėlesniam NT administravimui lėšas skolina instituciniai bankai, per trejus metus sostinėje numatoma pastatyti keturias naujas mokyklas. Be mokyklos Pavilnionių gatvėje, naujų mokyklų statybos netrukus užvirs ir M.Marcinkevičiaus bei S.Lozoraičio gatvėse. Be to, iš savivaldybės biudžeto lėšų kitąmet planuojama pradėti ir naujos progimnazijos Bajorų kelyje statybas.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą