2013-12-30 13:13

Draugui nukentėjusiojo duomenis atskleidęs policininkas sulaukė teismo malonės

Erikas Ovčarenko
Fotožurnalistas
Teismas baigė nagrinėti bylą, kurioje policijos pareigūnas Modestas Kauzonas kaltinamas neteisėtai rinkęs duomenis ir juos perdavęs savo draugui Emiliui Burinskui.
Modestas Kauzonas ir Emilis Burinskas
Modestas Kauzonas ir Emilis Burinskas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Druskininkų policininkas M.Kauzonas ketino padėti savo bičiuliui E.Burinskui. Pastarasis įsivėlė į konfliktą kelyje, užblokavo kelią V. L. vairuojamam automobiliui, išdaužė vairuotojo durelių stiklą bei sudavė vairuotojui kumščiu į veidą. Dėl to E.Burinskui buvo iškelta byla. Vyras, norėdamas susitaikyti su nukentėjusiuoju, bet negalėdamas jo surasti, paprašė savo bičiulio policininko pagalbos. 

Teismas, išklausęs visus parodymus, M.Kauzonui ir E.Burinskui įteikė šventinę dovaną.

Policijos pareigūnas M.Kauzonas neatsisakė padėti, jis prisėdęs prie kolegos darbinio kompiuterio prisijungė prie policijos duomenų bazės, surado nukentėjusiojo duomenis bei perdavė informaciją E.Burinskui. Už tai jam buvo iškelta baudžiamoji byla dėl neteisėto informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimo, tarnybos paslapties atskleidimo.

Neliko nepastebėtas ir policininko draugas E.Burinskas, jam iškelta bylą dėl kurstymo M.Kauzoną piknaudžiauti tarnybine padėtimi.

Teismas, išklausęs visus parodymus, M.Kauzonui ir E.Burinskui įteikė dovaną. Abu kaltinamieji išteisinti, panaikintos kardomosios priemonės. Teismas savo sprendimą motyvavo tuo, kad didelės žalos, kuri užtrauktų baudžiąmąją atsakomybę, kaltinamieji nepadarė.

Iškalbinga praeitis

2008 metų birželį ne tarnybos metu policininko M.Kauzono vairuojama „Audi“ išvažiavusi į priešpriešinę eismo juosta kaktomuša susidūrė su „BMW“. Avarijos metu žuvo „BMW“ vairuotojas.

Šis incidentas nesutrukdė jam ir toliau dirbi teisėsaugos sistemoje. Po poros metų M.Kauzonas su kolega užėmė 3 vietą geriausių Alytaus apskrities patrulių rinkimuose.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą