Gaisras kilo nedidelėje betoniniais blokais atitvertoje 15 kvadratinių metrų ploto atliekų laikymo vietoje, esančioje 850 kvadratinių metrų ploto gamybinėse patalpose. Užsidegusioje atliekų laikymo vietoje prieš išrūšiavimą buvo sandėliuojama 3,5 m3 iš pakuočių konteinerių surinktų perdirbimui skirtų atliekų. 5.20 val. gaisrą pastebėjo netoliese gyvenanti „Ekobazės“ darbuotoja, iš karto iškvietusi priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą. Pirmieji ugniagesiai įvykio vietoje buvo jau po dešimties minučių, o 6.00 val. gaisras jau buvo užgesintas, kita gamybinių patalpų dalis nenukentėjo.
„Ugnis užgesinta, priežasčių nerimauti dėl galimos aplinkos taršos nėra, pastatas, kuriame kilo gaisras, įrengimai ir kitas turtas nenukentėjo. Įmonės teritorijoje esame sumontavę paviršinių nuotekų sistemą, kurios sklendes kilus gaisrui iš karto uždarėme, tad visas gesinimui naudotas vanduo buvo surinktas ir bus utilizuotas pagal galiojančius aplinkosauginius reikalavimus, teršalai į aplinką nepateko. Dėkojame ugniagesiams už operatyvumą“, – situaciją pakomentavo „Ekobazės“ vadovė Marina Curko – Notkuvienė.
Pasak „Ekobazės“ vadovės, labiausiai tikėtina, kad gaisras galėjo kilti dėl tarp pakuočių atliekų patekusios ir užsiliepsnojusios ličio jonų baterijos, nors tiksli gaisro priežastis dar nustatinėjama.
„Panašūs savaiminiai užsidiegimai pastaruoju metu vis dažniau vyksta daugelyje šalių ir to pagrindinė priežastis yra netinkamas rūšiavimas, nes įvairūs elektronikos prietaisai ir žaislai su įkraunamomis ličio jonų baterijomis dažnai yra išmetami į pakuotėms skirtus konteinerius“, – pastebi M. Curko – Notkuvienė.
