Šiandien 16.14 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Klaipėdoje Joniškės g. 21 įmonės teritorijoje įvyko sprogimas, dega katilinė. Šiuo adresu registruota SBA grupės bendrovė „Klaipėdos baldai“ – viena didžiausių darbdavių Klaipėdoje ir viena moderniausių gamybos įmonių Lietuvoje.
Į įvykio vietą išsiųstos Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono ir Kretingos rajono priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos. Informacija apie įvykį perduota Klaipėdos greitosios medicinos pagalbos stočiai, Klaipėdos apskrities vyriausiam policijos komisariatui ir Aplinkos apsaugos pranešimo centrui.
Ugnis buvo greitai sutramdyta.
„Vamzdyje fiksuotas pliūpsnis, įsijungė vietinė priešgaisrinė sistema. Žmonės patys evakavosi“, – sužinojo 15min.
„Šiuo metu gaisras likviduotas, jis kilo maždaug 100 kvadratinių metrų ploto katilinės patalpose, kur bunkeryje užsidegė medžio drožlės, toliau keliaujančios į krosnį“, – BNS nurodė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) Situacijų koordinavimo skyriaus budintis specialistas.
Pasak jo, gaisras buvo užgesintas apie 17 valandą.
Atvykę ugniagesiai išvėdino patalpas. Tačiau aplink tvyrojo nemalonus kvapas.
Evakuoti darbuotojai garsiai svarstė, ar jiems dar reikės grįžti į darbą.
Įvyko techninis gedimas
Kaip komentavo „Klaipėdos baldų“ Veiklos vadovas Vytautas Akelaitis, įvyko techninis gedimas, spėjama – dėl elektros įtampos šuolių, kurio metu uždaroje erdvėje pasklido dūmai.
„Šio įvykio metu suveikė visos gesinimo sistemos, žmonės operatyviai per kelias minutes evakavosi, nė vienas kolega nenukentėjo. Šiuo metu ugniagesiai gelbėtojai nuodugniai apžiūri katilines erdves siekiant įsitikinti, kad tęsti darbus yra saugu. Atvykę policijos pareigūnai neužfiksavo jokių pažeidimų taip pat ir aplinkosaugos pareigūnai nenustatė padidėjusios taršos“, – teigė V.Akelaitis.
Kaip jis pabrėžė, planuojama, kad per artimiausią valandą bus atstatyta gamyklos veikla ir darbai bus tęsiami toliau.
„Šiuo metu mūsų techninis personalas aiškinasi elektros šuolių priežastis ir imsimės visų veiksmų siekiant užtikrinti, kad tokie įvykiai nepasikartotų. Esame dėkingi operatyviai sureagavusioms tarnyboms – ugniagesiams gelbėtojams, policijos ir aplinkosaugos pareigūnams, kurie užtikrino mūsų kolegų ir aplinkinių saugumą“, – rašoma išplatintame pranešime.


