Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kova prieš narkotikus taboro griuvėsių fone: viena slėpė dozes kelnaitėse, kita – dar giliau

Kol vieni taboro gyventojai išrinkinėja ar griauna nelegalias trobas, ar palikę jas traukia į sostinę ar į vakarų šalis, kiti, nors iš Vilniaus miesto savivaldybės yra gavę socialinius būstus, grįžta į taborą platinti narkotinių medžiagų. Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato policijos pareigūnai ir toliau neatleidžia vadžių kovoje su narkotinių ar psichotropinių medžiagų prekyba.
Sugriauti taboro pastatai
Sugriauti taboro pastatai ir per kratas konfiskuoti narkotikai / Vilnaius apskrities VPK nuotr.

Policija kasdien sulaiko narkotikų platintojus tabore.

Gegužės 8 d., penktadienį, apie 12.30 val. Vilniuje, Meistrų g., „žemutiniame tabore“, kur beliko tik gūdžiu sovietmečiu pastatytas mūrinis nelegalus ir avarinės būklės pašto pastatas, policijos pareigūnai pastebėjo moterį (gimusią 1984 m.) ‒ prie geležinkelio bėgių ji kažką paduodavo asmenims, linkusiems vartoti narkotines medžiagas, bei kas kažkiek laiko nusileisdavo už geležinkelio bėgių bei po trumpo laiko grįždavo atgal ir vėl kažką perduodavo.

Sostinės policijos pareigūnai nusprendė šią moterį nedelsiant sulaikyti bei patikrinti vietą, kurioje pastaroji kažką slėpė. Ir šį kartą pareigūnų nuojauta neapgavo ‒ įrengtoje slėptuvėje, tarp akmenų, rasta 107 folijos lankstinukai su šviesiais milteliais, galimai narkotine medžiaga (tai yra didelis kiekis, po specialistų atliktų tyrimų moteriai gali grėsti net iki 10-ies metų nelaisvės).

Moteriai neliko kitos išeities, kaip prisipažinti, kad rastos „dozės“ priklauso būtent jai. Atlikus neatidėliotiną kratą Vilniaus miesto savivaldybės suteiktame socialiniame būste, policijos pareigūnai viryklėje aptiko du folijos ritinius ‒ viename jų buvo paslėptos narkotinėms medžiagoms sudėti paruoštos folijos atraižos bei apie 400 eurų, galimai įgyti nusikalstamu būdu.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 1 d.).

Praeitą savaitę Vilniaus miesto antrojo policijos pareigūnai neleido narkotikų prekeiviams lengviau atsikvėpti ‒ gegužės 6 d. sulaikė gerai jiems žinomą moterį (gimusią 1991 m.), kuri, įsigijusi narkotines medžiagas, jas slėpė lytiniuose organuose. Rasta net 15 „dozių“, susuktų į folijos lankstinukus.

Nedelsiant atlikus kratą narkotines medžiagas pardavusios moters (gimusios 1983 m.) namuose, buvo rasta pinigai, galimai gauti nusikalstamu būdu, priemonės narkotinėms medžiagoms fasuoti bei svarstyklės narkotinėms medžiagoms sverti. Moteris policijai gerai žinoma, anksčiau teista už narkotinių medžiagų platinimą bei kitus nusikaltimus. Jai skirta griežčiausia kardomoji priemonė ‒ suėmimas.

Viena sulaikytoji taksi automobiliu gabeno 72 folijos lankstinukus su karfentaniliu, slėpdama krovinį apatinėse kelnaitėse.

Gegužės 7 d. sostinės Statybininkų g. pareigūnai taip pat sulaikė moterį (gimusią 1977 m.) ‒ ji taksi automobiliu gabeno 72 folijos lankstinukus su galimai narkotine medžiaga ‒ karfentaniliu, slėpusi savo apatinėse kelnaitėse. Atlikus kratą moters namuose, buvo rasta priemonės narkotinėms medžiagoms fasuoti.

Karfentanilis ‒ pripažįstama kaip viena iš stipriausią poveikį turinčią medžiagą, todėl tikimybė perdozuoti yra labai didelė. Iš vieno gramo gryno karfentanilio prekeiviai pasigamina daugiau nei 5 000 lankstinukų, tarp vartotojų geriau žinomų kaip „čekių“ paruoštų vartojimui.

Viešoje erdvėje ne kartą buvo minima apie šios medžiagos platinimą su priemaišomis, dėl kurių vartojimo buvo fiksuotas ne vienas mirties faktas. Šiais konkrečiais atvejais spėjama abi įtariamosios disponavo būtent tokia narkotine medžiaga.

Policijos pareigūnai atkreipia dėmesį, jog sulaikytos moterys yra seniai vartojančios narkotines medžiagas, kurios, susigundo labai rizikinga veikla ir lengvai uždirbamais pinigais.

Tik teisėsaugos pareigūnams pateikus įtarimus dėl konkrečių nusikalstamų veikų padarymo, o teismui paskyrus griežtas kardomąsias priemones – suėmimus, asmenys ima suvokti nusikalstamo elgesio rizikas, daromą žalą visuomenei.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius