Vyras pasakojo, kad pardavėjas labai prašė muitinėje neminėti, kad tai meteoritas, nes Paragvajuje neva už tai jį gali pasodinti į kalėjimą.
Žinodamas, kad daro pažeidimą, pirkėjas deklaravo muitinei naująjį pirkinį pagal suklastotus pardavėjo dokumentus. Muitinei buvo pateikta elektroninė mažos vertės siuntų importo deklaracija. Šioje deklaracijoje deklaruota prekė – „geležies rūdos pavyzdžiai tyrimams“, o prekės vertė – 35,96 eurų.
Lietuvos muitinės pareigūnai, įtarę galimą pažeidimą, šią pašto siuntą sulaikė. Muitinės laboratorijoje ištyrus mėginį nustatyta, kad deklaruota prekė – geležies meteoritas.
Atsižvelgiant į pasikeitusį prekės pavadinimą, pasikeitė ir jo vertė: įskaitant privalomus sumokėti mokesčius, meteoritas kainuoja 4091,87 eurų.
Už mėginimą neteisėtai įvežti meteoritą vyrui skirta 3600 eurų administracinė bauda, o kontrabandos būdu gabentas meteoritas – konfiskuotas.
Dabar šis dangaus kūnas surado savo vietą – muziejuje po žvaigždėmis šalia Molėtų, kur galės stebinti lankytojus, o ne likti įkalčiu administracinėje byloje.



